Росія продовжує перешкоджати проходу суден через Керченську протоку

|
Версия для печатиВерсия для печати

Росія цілеспрямовано організовує провокації в Азовському морі, перешкоджаючи проходженню кораблів в українські порти через Керченську протоку.

Про це UA|TV повідомив очільник ДПСУ Петро Цигикал, пише Укрінформ.

“Триває постійний огляд суден у районі Керченської протоки, які заходять в порти України з економічними цілями, – наголосив він. – Практично немає таких, які б не оглядалися – принципово, особливо ретельно та довго. Їх пропускають останніми. У такій спосіб РФ створює штучну чергу“.

Крім того, за словами керівника Держприкордонслужби, морська охорона РФ демонстративно підходить близько до берегів Азовського моря в Україні.

“Ситуацію погіршує те, що це море вважається внутрішнім між двома державами. Тому важко визначити чіткі межі територіальних вод та прилеглих до них”, – додав Цигикал.

Він також звернув увагу на те, що особливо важливим для України залишається питання удосконалення морського законодавства. Над відповідними проектами ДПСУ вже активно працює, зокрема й з іноземними партнерами.

Як повідомлялося, у лютому через штучну затримку Росією суден, що проходить через Керченську протоку, час проходження цього відрізку маршруту затягувався у 3-4 рази. Так на вході до Азовського моря в кораблі витрачали - в середньому 30,8 годин, на виході з Азовського моря - в середньому 30,6 годин.
Читайте також: НАТО і ЄС єдині у вимогах до Росії щодо звільнення українських моряків

20 грудня 2018 року Президент Росії Володимир Путін заявляв, що РФ готова дотримуватися домовленостей з Україною по Азовському мору, не здійснювати ніяких односторонніх дій і не перешкоджати проходу суден. Але водночас він ствердив, що Росія не перешкоджає проходу через Керченську протоку.

У грудні 2018 року через блокування Росією Керченської протоки три судна зазнали аварії.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com