Росія відновлює ядерну інфраструктуру в окупованому Криму - звіт розвідки

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Росія розмістила в окупованому Криму велике угруповання військ і створює умови для розміщення там ядерної зброї, що буде використано для посилення тиску на міжнародне співтовариство.

Про це йдеться в інформаційному бюлетені "Біла книга - 2021" Служби зовнішньої розвідки (СЗР), опублікованому на сайті відомства, зазначає ZN.ua.

Як зазначається, угруповання військ охоплює наземний, повітряний і морський компоненти та налічує близько 32,5 тис. осіб.

«Російська сторона створює умови для розміщення на тимчасово окупованій території Криму ядерної зброї, окремих його компонентів і носіїв, проводить роботи по відновленню об'єктів ядерної інфраструктури, що несе загрози національній безпеці України... На тимчасово окупованих територіях АРК і Севастополя дислоковані військові літаки і ракетні кораблі, які можуть нести заряди з ядерною бойовою частиною ", - йдеться в звіті.

Також наголошується, що плани РФ по розвитку і використанню тактичної ядерної зброї, в т.ч. з території окупованого Криму, "дозволяють Кремлю підвищувати градус тиску на міжнародне співтовариство", що загрожує безпеці та національним інтересам України і її стратегічних партнерів.

Водночас ключовою загрозою з боку РФ в СЗР називають реалізацію сценарію системної дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні, зокрема, шляхом ослаблення міжнародної підтримки України, створенням загрозливого військового фону, економічного, в т.ч. енергетичного тиску.

"На стратегічному рівні цілі РФ щодо України будуть незмінні і передбачають... недопущення європейського і євроатлантичного поступу нашої держави", - йдеться в документі.

Раніше заступник Міністерства закордонних справ Еміне Джапарова заявила про те, що МЗС планує в наступному році провести в Україні Кримський саміт на рівні лідерів країн. За її словами, Росія також запрошена до участі.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com