Росія впевнено рухається до перетворення банківської системи на державну

|
Версия для печатиВерсия для печати

Центральний Банк Росії, який нещодавно оголосив про націоналізацію двох банків з топ-15, відкрив ящик Пандори - Росія, де держкорпорації вже контролюють 70% економіки, рухається до державної банківської системи.

Про це в інтерв'ю The New Times заявив глава МДМ-Банку, який займав пост заступника голови ЦБ в 2002-04 рр, Олег Вьюгін, пише finanz.ru.

За його словами, сама модель банківського бізнесу, яка дозволяла заробляти в 2000их згорнулася: приватні банки залучали дешеві кредити за кордоном, і розміщували ці гроші в Росії під ставки в рази вище. Але через санкційну війну із Заходом з 2014 року "ця можливість начисто зникла".

Криза 2008 року залишила скелети в шафах: "у банків утворилися величезні токсичні активи, які ніхто не розгортав". Це інвестиції, які перестали генерувати дохід - проблемні кредити або вкладення в нерухомість.

У Європі та США прийнята практика розчистки банківських балансів, але в РФ її не відбулося. Держава закачала в банківську систему трильйон рублів у вигляді допомоги, хоча токсичних активів було як мінімум в 5 разів більше, каже Вьюгін.

Були надії на те, що зростання економіки закриє "дірки", але замість цього трапився обвал цін на нафту і список санкцій після анексії Росією українського Криму. 

"Треба дивитися на реальні доходи населення, а вони не ростуть. Що стосується бізнес-активності, то малий і середній бізнес виживає з великими труднощами, а великий приватний бізнес теж досить пасивний, і пов'язано це не стільки з відсутністю грошей, скільки з нерозумінням того, якої політики слід далі чекати", - розповідає Вьюгін.

В результаті, каже він, "якісні позичальники зникли взагалі": "вони всі були або в Ощадбанку, або ніде".

Частка приватного банківського сектора в Росії навряд чи дотягне до 1% ВВП - можна вважати, що приватної банківської системи в Росії, здатної служити важливим драйвером економічного зростання, в Росії немає взагалі, категоричний директор програми "Економічна політика" Московського центру Карнегі Андрій Мовчан.

Частково колапс приватних банків пояснюється і позицією ЦБ, який з одного боку забюрократизував до межі звітність і нагляд, а з іншого - "зайняв позицію співучасника", не помічаючи навіть очевидних проблем.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com