Росія втрутилася у вибори у США методами, які випробувала в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Методи, які Кремль застосував для втручання у президентські вибори у США 2016 року, росіяни перед тим випробовували в Україні, вважає директор національної розвідки США у 2010-2017 роках, генерал Джеймс Клеппер,

Про це він заявив у четвер у Колумбійському університеті у Нью-Йорку, США, відповідаючи на запитання власного кореспондента Укрінформу.

«Україна була, якщо можна так висловитися, лабораторією. Путін використовував Україну, у тому числі, з метою перевірити ефективність різних типів своєї зброї у цій війні. Йдеться про напади на електричні мережі, «зелених чоловічків», пропаганду. Все це - приклади тієї військової тактики, про яку ми щойно говорили. Все, що Росія зробила на виборах у США - вони використали цей досвід», - розповів він.

Генерал Клеппер додав, що Кремль має довгу історію втручання у вибори, і у той чи інший спосіб намагався втручатися у виборчий процес у низці інших країн щонайменше з 1960-х років.

«Але ніколи їхнє втручання не було настільки агресивним, широкомасштабним, багатовимірним, як те, що вони вчинили на виборах у США 2016 року. А майстерність у цих питаннях вони здобули саме внаслідок втручання в інших країнах, особливо у Європі, в Україні, в інших місцях», - зауважив Клеппер.

Головний розвідник США часів президента Барака Обами пояснив, що прикметним, зокрема, є використання росіянами соціальних мереж. На його думку, дуже важливо зрозуміти методи кібервійни, бо нині їм важко протистояти. Наостанок він поділився враженнями від України.

«Я був у вашій країні кілька разів. Я захоплююся Україною та українським народом, вашими прагненнями», - сказав генерал.

У четвер, 21 лютого, у Колумбійському університеті у Нью-Йорку, США, відбулася презентація автобіографічної книжки генерала Джеймса Клеппера, Директора національної розвідки США (2010-2017) під назвою «Факти і страхи: складна правда життя у розвідці».


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com