Росія знищує в Криму українську ідентичність, штучно заселяючи його росіянами

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Ольга Скрипник, керівниця Кримської правозахисної групи вже не перший рік системно збирає докази порушення прав людини в Криму. 6 березня вона презентувала оновлену базу даних світовій спільноти під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН, присвяченому ситуації на півострові.

Про нову тактику Росії та можливі дипломатичні шляхи вирішення ситуації одразу після засідання Скрипник розповіла в ексклюзивному інтерв’ю репортерці «Голосу Америки» Ірині Соломко. 

Ірина Соломко: Наскільки за останній рік погіршилася ситуація в Криму?

Ольга Скрипник: Зараз ми говоримо не про конкретні порушення, а про тенденції та стратегічні проблеми, які зв’язані з окупацією.

Одна з них – це зміна демографічного складу населення. Росія намагається фізично зробити Крим російським, штучно переселяючи туди громадян РФ з інших регіонів. По суті, вона знищує українську ідентичність в Криму.

Це підготовка дітей до армії і формування у них виключено російської мілітаризованої ідентичності.
Ольга Скрипник про навчальні програми для дітей в Криму

 

Друга проблема, яка є стратегічною – це мілітаризація. Причому не тільки в контексті зброї та техніки (Росія вже давно намагається захопити Чорноморський регіон в військовому плані), а в контексті населення, зокрема, освітніх програм для дітей. Ми зібрали багато доказів про те, що ці освітні заходи насправді базуються на наказах Міноборони РФ. Вони не мають нічого спільного з правом на освіту.

Це підготовка дітей до армії і формування у них виключено російської мілітаризованої ідентичності. Тобто ці діти в Криму, які, по суті, є громадянами України, позбавлені можливості обрати українську ідентичність. Їх «світле майбутнє», яке нав’язує Росія – служба в армії або в ФСБ. І це стратегічна проблема, яку потрібно вирішувати зараз, адже мова йде про принаймні 200 тис. дітей.

Зараз будь-який українець в Криму, який відкрито говорить про свою підтримку Україні може бути звинуваченим у шпигунстві або державній зраді.
Ольга Скрипник

Також Росія змінила інструментарій. Вона фізично ізолює за гратами тих людей, які їй не до вподоби, які ламають міфи про начебто російський Крим. Вона знищує їх через фабриковані справи. Серед останніх затримань українські активісти – Іван Яцкін та Галина Довгопола. Галині - 64 роки. Вона знаходиться в Лефортово, її позбавили волі за фабрикованою справою. За те, що вона начебто передавала інформацію СБУ. Всі вони – українці і прямо говорили про те, що підтримують Україну. Таким чином зараз будь-який українець в Криму, який відкрито говорить про свою підтримку Україні може бути звинуваченим у шпигунстві або державній зраді.

 

ІС: Щойно закінчилося засідання Ради Безпеки ООН, на якому обговорювалася ситуація на півострові. Українська делегація, зокрема презентувала нові дані щодо порушення прав людини. Наскільки це дієві інструменти вплинути на дії Росії?

ОС: Я сама - з Криму, мені теж хочеться завтра повернутися додому. Звичайно хочеться більш активних кроків, які одразу можуть змінити ситуацію, але так не буває.

Тому всі ці заходи мають значення. По-перше, на засіданні ми побачили, що є повна підтримка інших членів ООН, зрозуміло окрім Росії. Показово, що виступ російського представника лише підтвердив все те, що ми говорили. Бо його промову важко назвати виступом, жодних контраргументів або спростувань у нього не було. І це лише посилило нашу позицію. Ми отримали потужну підтримку.

По Донбасу у нас є Мінськ, а по Криму немає нічого. Без нього залишається лише військовий шлях, який для нас не підходить. А над дипломатичним, щоб він виник, треба працювати.
Ольга Скрипник

Більш того, всі представники інших країн під час виступів говорили не просто про окупацію, а називали її російською. Це важливо, бо Росія наразі намагається знизити інтерес до Криму, поступово замовчуючи цю тему. Але ми не даємо цього зробити.

По-друге, через такі заходи ми створюємо міжнародний майданчик для перемовин. Ми повинні це робити, навіть якщо Росія на нього не погоджується. Треба його зробити, а потім змусити Росію сісти за стіл переговорів. По Донбасу у нас є Мінськ, а по Криму немає нічого. Без нього залишається лише військовий шлях, який для нас не підходить. А над дипломатичним, щоб він виник, треба працювати. І подібні заходи в ООН – наш шлях до цієї мети.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]