Росіяни масово забирають гроші з банків

|
Версия для печатиВерсия для печати

Темпи, якими росіяни вилучають вклади з банків, лякають. Люди відчувають щось близьке до паніки, причин якої вони не можуть раціонально пояснити, але відчувають інстинктивно, що корабель іде на дно.

Про це пишуть російські ЗМІ, повідомляючи, що російська банківська система в січні зіткнулася з потужним відтоком коштів населення. За місяць з рахунків фізосіб знято 453 мільярди рублів ( 4 млррд долларів), повідомив у вівторок ЦБ РФ.

У порівнянні з січнем 2017 роки відтік прискорився втричі. Він досяг 45% від усіх надходжень на рахунки в грудні 2017 року.
Російські аналітики бачать відразу кілька причин «втечі від депозитів», які, збігаючись у часі, створюють ефект сінергіі, тільки зі знаком мінус.
Причина перша: росіяни зневірилися в надійність фінансової системи як такої. Як відомо, у січні було прийняте скандальне рішення Верховного Суду РФ, який фактично дозволив фінансовим інститутам не повертати вкладникам гроші, якщо у банку виникнуть сумніви в законності їх отримання. 

Причина друга: у росіян можуть зажадати повернення навіть знятих з банківського рахунку грошей, так як в кінці січня Агентство страхування вкладів (АСВ) масово почало подавати позови проти громадян, які встигли вивести свої гроші з депозитів до того, як «їх» банки втратили ліцензії і були оголошені банкрутами. АСВ запідозрило таких щасливих вкладників в змові з менеджерами банків, тобто у використанні інсайдерської інформації. Рішення судів за позовами АСВ виходять за рамки не просто здорового глузду, вони виходять за рамки базового принципу права - презумпції невинності, твердять аналітики. А те, як АСВ забирає гроші у громадян на підставі лише своїх припущень, нічим не відрізняється від конфіскації власності більшовиками сто років тому на підставі «революційної правосвідомості».

Причина третя: росіянам не до заощаджень, їм би зараз прожити. За даними аналітиків, зниження реальних наявних доходів триває чотири роки поспіль, і люди змушені проїдати накопичення.

 

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com