Росіяни знову бояться повернення масових репресій

|
Версия для печатиВерсия для печати

Головні страхи росіян пов'язані з хворобами близьких і власними проблемами зі здоров'ям. А ще значна частина громадян РФ боїться початку нової світової війни та масових політичних репресій.

 Про це йдеться в дослідженні Левада-центру, передає «Интерфакс».

Хвороба близьких людей є основним страхом 63% опитаних росіян, 48% розповіли, що найбільше їм страшно серйозно захворіти самим. Так, 23% респондентів заявили, що бояться СНІДу. Про страх старості сказали 27% опитаних. Ще 33% заявили, що їх лякає смерть в цілому.

Окрему групу становлять ті, хто найбільше боїться обставин непереборної сили: 32% побоюються стихійних лих, 40% - початку нової світової війни.

Соціальні питання також хвилюють росіян: 25% розповіли, що їх лякають публічні приниження і образи, 17% заявили, що бояться посилення політичного режиму і повернення до масових репресій. При цьому про страх перед свавіллям влади розповіли 29% опитаних, вони ж згадали про те, що відчувають страх, коли думають про можливий напад злочинців і про беззаконня.

Бідність стала головним страхом для 42% росіян, ще 30% бояться залишитися без роботи, 29% лякає перспектива втратити свої заощадження.

Опитування було проведено з 18 по 22 серпня в 48 регіонах 137 населених пунктів Росії, респондентами виступили 1600 чоловік у віці від 18 років.

Згідно з опитуванням, який Левада-центр проводив на початку вересня, незважаючи на нинішні дані про боязнь масових репресій, за останні 12 років росіяни стали більш лояльно ставитися до встановлення пам'ятників радянському лідеру Йосипу Сталіну. Тих, хто схвалює таку ініціативу, виявилося 39%.

До цього соціологи з'ясовували, що росіяни вважають основними проблемами в країні. Тоді 45% опитаних заявили про бідність, 61% - про зростання цін, 33% - про безробіття. І всього 4% респондентів заявили, що їх турбує обмеження громадянських прав і свобод.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com