Росіянин, звинувачений у нафтовій кризі в Європі, просить притулку в Литві

|
Версия для печатиВерсия для печати

Затриманий у Вільнюсі російський підприємець Роман Ружечко, фігурант справи про забруднення нафтопроводу "Дружба", попросив у Литви політичного притулку.

Про це заявив агентству Reuters прессекретар Вільнюського окружного суду.

Ружечко - колишній глава cамарського терміналу "Транснафти" - компанії, що володіє й управляє нафтопроводом. 

Російська прокуратура звинуватила Ружечка і декількох інших людей у ​​злочинній змові з метою забруднення "Дружби". У травні в Росії суд заочно заарештував його і оголосив в розшук.

Адвокат Ружечка сказав, що в матеріалах прокуратури немає доказів, що свідчать про вину його клієнта.

Суд у Вільнюсі дозволив тримісячне ув'язнення Ружечка на прохання литовських прокурорів, повідомив прессекретар суду.

Російський нафтопровід "Дружба" зупинили 19 квітня, коли в Центральній і Східній Європі виявили забруднену нафту з РФ. У ній була велика концентрація дихлоретану - токсичної сполуки, що має високий корозійний вплив. 

Першою про це повідомила Білорусь, після чого постачання призупинили до Білорусі, Польщі, Німеччини, Угорщини, Словаччини, Чехії. Ця нафта була завантажена в понад десять танкерів в російському порту Усть-Луга.

На початку травня резервне відгалуження газопроводу "Дружба" знову почало поставляти російську нафту в Білорусь, пізніше - в напрямку України - в Словаччину, Угорщину, Чехію, а на початку червня - в Польщу і Німеччину.

За даними "Транснафти", через трубопровід в порт Усть-Луги відкачали близько 3 млн тонн забрудненої нафти. Чинний в Литві нафтопереробний завод польського капіталу Orlen Lietuva запевняє, що також отримав вантаж нафти, забрудненої хлором.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]