Розгляд справи про майнінг криптовалюти на судових серверах почнеться у серпні

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський суд Києва призначив до розгляду обвинувальний акт у справі головного інженера ДП «Центр судових сервісів».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 23 червня.

Перше засідання по суті призначено 6 серпня на 15-30 у судді Крістіни Константінової. У березні цього року було задоволено самовідвід у цій справі судді Світлини Смик, яка раніше розглядала клопотання органу досудового розслідування.

Раніше обвинувачений працював Директором департаменту координації регіональних підрозділів та підтримки робочих місць ДП «Інформаційні судові системи», а також головним інженером цього ж ДП.

Чоловіка звинувачують у несанкціонованому втручанні в роботу комп’ютерних мереж і поширенні шкідливого програмного забезпечення.

Державне бюро розслідувань вело справу про стороннє втручання у роботу серверного обладнання судової адміністрації. 24-25 грудня 2018 система була виведена з ладу. На веб-сайтах судів та веб-порталі «Судова влада України» зникли усі новини за період з 06.12.2018 по 27.12.2018 і певний період не функціонував сервіс електронної пошти в ДСА України, в судах, інших органах та установах системи правосуддя був відсутній доступ до ряду електронних послуг. Згодом виявлено шкідливе програмне забезпечення «MinerGate», що,  починаючи з 1 січня 2018, здійснювало видобуток криптовалюти, використовуючи потужності і електроенергію Державної судової адміністрації. Крім того, знайшли інсталяційний файл шкідливого програмного забезпечення з функцією негласного отримання інформації. Програма тривалий час таємно вела аудіозапис оточення.

Державна судова адміністрація зазнала фінансових збитків. Так, з метою усунення негативних наслідків дії програм укладався договір з ТОВ «Кайт.Юа» на надання інформаційно-консультаційних послуг вартістю 198 тис. грн.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com