Розкрадання кримського піску на 140 млн грн.: у судді, який зняв арешт із судна, лише забрали доплати

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вища рада правосуддя забрала доплати на три місяці у судді, який скасував арешт судна у справі незаконного видобутку піску в окупованому Криму.

Про це свідчить рішення так званої ВРП, а також коментар прокуратури Автономної Республіки Крим для УП.

Суддю Приморського районного суду міста Одеси Анатолія Деруса (на фото) вирішили притягнути до відповідальності у вигляді "суворої догани".

Також його позбавили доплат до окладу на три місяці.

Справу проти судді відкривали за скаргою прокурора Автономної Республіки Крим Ігоря Поночовного. Він наполягав, що Дерус порушив правила підсудності.

Так, арешт майна можливо було переглядати там, де розташований орган слідства, тобто на Херсонщині.

У прокуратурі "Українській правді" підтвердили, що рішення ВРП стосується саме скасування арешту з судна.

Нагадаємо, що раніше прокуратурою було встановлено, що суддею одного з районних судів Одеси 13 травня 2020 року винесене рішення щодо скасування арешту на судно у кримінальному провадженні за фактом незаконного видобутку піску в заповідних зонах Чорного моря біля узбережжя Криму.

Прокуратура наголошує, що арешт був накладений цим судом ще 16 липня 2018 року за клопотанням прокуратури АР Крим в якості забезпечення відшкодування збитків через нелегальний видобуток природних копалин, які, відповідно до висновку експертизи, складають понад 140 млн грн.

Після передислокації органу досудового розслідування – ГУ НП в АР Криму з Одеси до Херсону, достовірно знаючи про те, що справа не належить до підсудності справи районному суду м. Одеси, адвокати власника у березні 2020 року звернулись саме до цього суду.

Тоді провадження розпочали щодо судді Приморського районного суду Деруса А.В. - дефакто, суддя сприяє збройній агресії РФ.

Відзначимо, що осадовий оклад судді місцевого суду становить 30 прожиткових мінімумів, що в грудні 2020 року сягає близько 65,7 тисячі гривень.

При цьому судді можуть отримувати доплати за: вислугу років (до 80%); перебування на адміністративній посаді в суді (до 10%); науковий ступінь (до 20%);  роботу, що передбачає доступ до державної таємниці (до 10%).

Наприклад, у липні 2020 року Дерус задекларував 266 тисяч гривень зарплати, його середня місячна зарплата за 2019 рік, згідно з декларацією, становила 106 тисяч гривень.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]