Розроблено аналіз крові, який дозволяє визначити ризик смерті в найближчі 10 років

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вчені з Інституту біології старіння Товариства Макса Планка розробили аналіз крові, який дозволяє визначити ризик смерті в найближчі 10 років.

При цьому, за словами дослідників, точність цього прогнозу перевищує 80%, повідомляє zn.ua, з посиланням на Naked science.

В ході дослідження вчені вивчили дані 44 тисяч осіб у віці від 18 до 109 років. Попередньо ризик смерті учасників оцінили на підставі "загальноприйнятих чинників", до яких віднесли індекс маси тіла, артеріальний тиск, холестерин, споживання алкоголю і куріння, а також ймовірність розвитку раку і хвороб серця.

Дослідження проводили від двох до 16 років в кожному конкретному випадку. За цей час померло понад 5,5 тисяч осіб. При цьому, вчені прагнули знайти в зразках крові "метаболічні маркери", які були вище у довгожителів.

В результаті дослідники виявили 14 біомаркерів в крові, які, за даними лікарів, найбільше впливають на шанси довгого і щасливого життя. Ці біомаркери служили індикаторами стану імунітету, рівня глюкози, наявності запалень і так далі. Відповідно до них вчені оцінили ризик смертності учасників, бали варіювалися від мінус двох до трьох.

Аналіз цих характеристик за допомогою ядерного магнітного резонансу показав, що 83% біомаркерів виявилися точними у визначенні того, чи помре людина в найближчі 10 років. Достовірність ж традиційних методів оцінки цього ризику становить 78%.

Зараз вчені планують перевірити свої висновки в подальших дослідженнях. Вони сподіваються, що результати допоможуть одного разу повсюдно впровадити аналіз крові, який допоможе контролювати лікування пацієнта. 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com