Розширення сіл на Кінбурні завдасть збитків на 22 мільярди - екологи б’ють на сполох

|
Версия для печатиВерсия для печати

Розширення території сіл на Кінбурнській косі у Миколаївській області загрожує збитками у 22 млрд грн та знищенням унікальних природно-заповідних територій.

Про це повідомляється на офіційному сайті ГО «Українська природоохоронна група».

«Розширення території сіл за рахунок охоронних земель на Кінбурнській косі з ініціативи Очаківської ОТГ обернеться 22 мільярдами гривень збитків», - йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що на Кінбурні знаходиться однойменний регіональний ландшафтний парк, Національний парк "Білобережжя Святослава", Смарагдова мережа та водно-болотні угіддя міжнародного значення. Якщо їх територія буде включена до складу населених пунктів, як того хоче Очаківська ОТГ, то вони будуть забудовані.

Саме для цього було замовлено нові генплани сіл Покровка, Покровське та Василівка, де разом мешкає близько 800 осіб.

«Оприлюднені генплани містять велику кількість пропущеного тексту і навіть знаків запитання в місцях, де автори ще думали, що ж написати. Схоже, так поспішали, що оприлюднили чернетки. Нещодавно пройшли громадські слухання, на яких жодні зауваження, у тому числі й наші, озвучені не були», - наголошують природоохоронці.

Вони звертаються до Кабінету Міністрів і Офісу Генерального прокурора з проханням зупинити знищення Кінбурнського півострова.

Варто зазначити, що ця проблема наразі набуває чималого резонансу в області. Адже Очаківська громада розробила нові генеральні плани сіл на Кінбурнській косі. Відповідно до них, село Василівка збільшується в 7,7 раза, Покровка і Покровське - в 3,3 раза. Загалом планується включити до складу населених пунктів понад 1000 гектарів заповідного узбережжя.

Вже відбулися громадські слухання, які формально схвалили це рішення.

За словами директора РЛП «Кінбурнська коса» Зіновія Петровича, території, за рахунок яких збільшуються села, мають статус об’єктів природно-заповідного фонду України – РЛП «Кінбурнська коса» та частина НПП «Білобережжя Святослава». Вони внесені в Смарагдову мережу Європи, частина їх є водно-болотним угіддям міжнародного значення «Ягорлицька затока».

«У випадку реалізації цих генпланів почнеться забудова берега Чорного моря, адже для землеробства використовувати цю територію неможливо. Отож буде остаточно втрачено орхідейне поле, єдиний локалітет бурачка Борзи, водно-болотні угіддя в т.ч. міжнародного значення. Також буде знищено мільйони рідкісних рослин та тварин занесених до Червоної книги України, Європейський та Світовий Червоні списки. Вся унікальність Кінбурнської коси під загрозою», - обурюється Петрович.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що на півострові немає каналізації та доріг. Дістатися сюди з території Миколаївщини можна лише катером. Тож реалізація генпланів означатиме і масштабне прокладання інфраструктури.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]