Розслідувачі CIT відкинули звинувачення СБУ щодо співпраці зі спецслужбами Росії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Група розслідувачів Conflict Intelligence Team заявляє, що не співпрацює з прокремлівськими ЗМІ чи російськими державними структурами. Так у CIT відреагували на заяву СБУ про те, що розслідування групи про російсько-українську приватну військову компанію «Вега» є фейком, оприлюдненим із подачі російських спецслужб.

«Ми не можемо підтвердити або спростувати версію, що ПВК «Вега» є ширмою для російських спецслужб і прикриттям для роботи «ПВК Вагнера». Однак хотіли б заявити, що ніколи не співпрацювали і не плануємо співпрацювати ні з «РІА ФАН», ні з будь-якими іншими прокремлівськими ЗМІ або російськими державними структурами. Наша команда намагається об’єктивно висвітлювати діяльність російських силових структур і найближчим часом опублікує розслідування про загибель бійців російських Сил спеціальних операцій на сході України», – цитує заяву CIT у Facebook Радіо Свобода.

CIT у своєму розслідуванні заявляє, що ПВК «Вега» діє на боці сирійського президента Башара Асада, однак на відміну від «ПВК Вагнера», яку пов’язують з «кухарем Путіна» Євгеном Пригожиним, «Вега» була помічена тільки в тренуваннях бійців, свідчень її безпосередньої участі в бойових діях немає.

Розслідувачі підсумовують, що «Вега», на відміну від «ПВК Вагнера» (існування якої офіційно заперечується), є першою «класичною» приватною військовою компанією, що діє в Сирії в інтересах сил Асада, ймовірно, з відома російського командування. При цьому питання фінансування цієї ПВК у Сирії залишається відкритим, кажуть розслідувачі.

Служба безпеки України назвала недостовірною інформацію про існування української приватної військової компанії «Вега» в Сирії.

За даними спецслужби, вказані в розслідуванні CIT громадяни Смолін і Джинікашвілі залишили Україну до 2014 року і тривалий час активно співпрацюють із російською військовою розвідкою. Зокрема, за даними СБУ, Смолін з 2016 року «через підконтрольні йому російські охоронні структури займається вербуванням найманців до спецпідрозділу ГУ ГШ ЗС РФ під назвою «ПВК Вагнера».


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com