Розслідування проти Трампа триватимуть роками, — оглядачі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Критики президента США кажуть, що розслідування щодо нього триватимуть, а його діяння і без висновків прокурора заслуговують, якщо не на суд, то на осуд.

Представники Демократичної та Республіканської партії США вимагають оприлюднення результатів розслідування спеціального прокурора США Мюллера щодо контактів штабу Трампа та уряду Росії під час виборів 2016-го року. Заклики лунають після того, як канал CNN повідомив, що Мюллер вже наступного тижня може передати до Конгресу засекречену доповідь. Повідомляєтья, що Конгрес може отримати скорочений варіант доповіді, передає Голос Америки.

"Самими "висновками" не обійдеться. Конгрес має право побачити повну доповідь спеціального прокурора, а доповідь, позбавлена секретних даних, має бути надана громадськості", - закликає сенатор-демократ Марк Ворнер.

Натомість сторони розділились у своїх очікуваннях щодо власне результатів слідства. Критики Трампа наголошують, що розслідування щодо Трампа мають тривати, незалежно від висновків Мюллера. Прихильники ж навпаки - наголошують, що якщо слідство Мюллера не наведе доказів власне змови Трампа з Росією, то тим самим підтвердить закиди президента про те, що воно було "полюванням на відьом", інспірованим Демократичною партією.

Слідство Мюллера тривало майже 2 роки і протягом цього часу часто характеризувалось як власне слідство щодо Трампа особисто. Значна частина публічних коментаторів-критиків Трампа заявляли, що за доповіддю має послідувати імпічмент Трампа, притягнення його до кримінальної відповідальності тощо. На цьому тлі зараз в умовному таборі критиків президента помітним є, по-перше, певна обережність в очікуваннях щодо власне доповіді, а по-друге, акцент на тому, що запитання до Трампа не будуть вичерпані із завершенням роботи Мюллера.

"Про доповідь Мюллера знаю одне: ті, хто очікує, що це буде пік скандалу щодо Трампа та Росії і що доповідь відповість на всі запитання - будуть розчаровані. Щонайменше у наступні кілька років на нас чекає багато серйозних розслідувань", - твітує оглядач Девід Роткопф.

"Поки ви чекаєте доповіді Мюллера, будь ласка, не забувайте, скільки з найгірших злочинів Трампа проти американської демократії відбулось відкрито. Як щодо закликів до насильства проти політичних опонентів? Це не якась таємниця, викрита слідчими. Трамп усе це пише у ... Twitter", - пише критик Трампа, популярний коментатор Девід Фрум.

Навіть якщо слідство Мюллера не виявить порушень, які заслуговують на імпічмент, у відносинах Трампа з Росією це ще не значить, що підстав для імпічменту Трампа немає - пише на сторінках впливового The New York Times колишній посадовець адміністрації Барака Обами Ніл Кайтал.

"Запитання, які має Конгрес, не можуть бути вичерпані у випадку, якщо доповідь запропонує висновок про те, що не було виявлено порушень, які можуть вести до імпіменту, - пише Кайтал, - Зрештою, мандат Мюллера не покривав багатьох порушень, які загалом можуть становити підстави для імпічменту. Запитання Конгресу не будуть вичерпані і у випадку, якщо доповідь не запропонує детальної інформації щодо тих порушень, на розслідування яких слідство мало мандат".

"Коли б доповідь Мюллера не була оприлюднена, на цьому нічого не закінчиться", - пише екс-чиновник Обами.

Його слова знаходять підтвердження у позиції провідного законодавця-демократа, конгресмена Адама Шиффа, який заявив, що Демократична партія продовжуватиме власне розслідування щодо Трампа у Конгресі, але "візьме до уваги" доповідь Мюллера.

Натомість прихильники Трампа та критики слідства Мюллера загалом наголошують - без доказів особистої участі Трампа у координації з Росією, без доказів власне координації між його штабом та Москвою, роботу спеціального прокурора, вироки наближеним до Трампа буде непросто виправдати, як і сенсаційні спекуляції, які супроводжували слідство.

Окрему увагу, наприклад, у Республіканській партії звертають на те, що політики-демократи, як видається, вважають, що слідство Мюллера не вичерпає підозр щодо Трампа.

"Ви послухайте, що тепер кажуть провідні демократи, включно з Шиффом. Тепер вони відмовляються заявити, що сприймуть доповідь Мюллера, якщо та не знайде змови. Вони міняють позицію. Лінія про "змову Трампа з Росією" тріщить по швах, і ми це знаємо", - твітує прихильник Трампа, конгресмен-республіканець Марк Мідовс (Mark Meadows).

Серед критиків Мюллера дуже популярним є аргумент про те, що його слідство домоглося звинувачень та вироків проти наближених до Трампа осіб за справами, буцімто прямо не пов'язаними із питанням "змови".

Натомість цікаво, що на тлі певного скепсису критиків президента та критиків ... Мюллера щодо змісту його доповіді, власне беззаперечні прихильники Трампа виступають проти оприлюнення доповіді взагалі.

Прикметно, що сам Трамп вже заявив, що рішення про оприлюднення доповіді лишається за новопризначеним міністром юстиції США Барром.

Його власне ставлення до слідства залишається незмінним. Буквально лічені дні тому президент США у Twitter заявив, що слідству Мюллера "не можна було дозволяти розпочатись".

"Слідство Мюллера роздирають протиріччя. Воно протизаконне та сповнене махінацій", - твітував Трамп.

Щойно доповідь Мюллера буде оприлюднено, так чи інакше, буде перегорнуто важливу і довгу сторінку у новітній історії США. Як відзначає журналіст CNN Маршал Коен, слідство пропрацювало довше, ніж чимало провідних чиновників адміністрації Трампа.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com