Русофільського мера Ушакова аідправили у відставку через корупцію

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рішення про відсторонення мера Риги Ніла Ушакова з посади, прийняте міністром навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвії Юрісом Пуце, ​​було оубліковано в ніч на п'ятницю.

Це рішення викликане масштабним корупційним скандалом в транспортній компанії Rīgas Satiksme. При цьому мандат депутата Ризької думи Ушаков не втрачає, передає bbc.com.

Сам Ніл Ушаков заявив в ранковій телепередачі, що всі звинувачення проти нього будуть спростовані. 

Причиною відставки Ушакова названо неналежне виконання ним обов'язків, які накладає статус представника власника в столичної транспортної компанії. Ризька дума - головний акціонер Rīgas Satiksme.

Rīgas Satiksme і його структури відповідають за весь громадський транспорт в Ризі, все маршрутки і майже всі парковки в місті.

 

Кримінальний процес про можливі порушення під час закупівлі автобусів, тролейбусів і трамваїв було розпочато в листопаді минулого року. Загальна сума підозрілих операцій досягає 270 мільйонів євро. Це приблизно чверть річного бюджету Риги.

У грудні 2018 року Бюро по запобіганню та боротьбі з корупцією Латвії провело 30 обшуків і затримало сім чоловік. Серед затриманих були підприємці та співробітники Rīgas Satiksme, в тому числі колишній керівник RS Леон Бемхенс.

Розслідування було проведено спільно з польським антикорупційним відомством, яке, в свою чергу, повідомило: мова йде про можливий хабар в розмірі 800 тисяч євро. У Польщі двоє людей були затримані, а після - заарештовані.

Польська компанія Solaris, яка виробляє автобуси, тролейбуси і трамваї, повідомила, що співпрацює зі слідством. У справі також фігурує чеська Škoda. Її представник виявився в числі ризьких підозрюваних.

Обшуки були проведені і в кабінеті Ніла Ушакова, а також у нього вдома. Добровільно йти у відставку він відмовився. Опозиція Ризької думи впевнена, що він несе відповідальність за те, що відбувається, тому що мер є формальним власником муніципального підприємства.

Наступні муніципальні вибори пройдуть в Ризі в 2021 році. 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com