Офіс генерального прокурора зливає гучну справу нарко-банди «Хімпром» (ФОТО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Прокурорами Офісу Генерального прокурора та слідчими ГСУ НПУ в рамках кримінальної справи здійснюється документування діяльності злочинної організації (так званий наркосиндикат “Хімпром”). Учасники цієї банди, перебуваючи в Україні, з 2016 року налагодили на території Російської Федерації, Казахстану та Білорусії розгалужену мережу з торгівлі наркотичними засобами через мережу “Інтернет” та чат-боти месенджеру “Телеграм” шляхом так званих “закладок”.

По інформації, дана організація характеризувалась особливою жорстокістю. Зазначається, що вони займались катуванням людей (відрубали кінцівки) та знімали весь процес на відео.

Разом з тим, 21.03.2020 року спливає річний термін досудового розслідування (саме 21.03.19 відбулися резонансні обшуки в кількох областях України) і прокурорами готуються матеріали справи для ознайомлення підозрюваних та подальше направлення до суду.

З кількома підозрюваними, які погодилися на викриття керівників злочинної організації та дачу правдивих показів, слідством було укладено угоди про визнання винуватості, призначено реальні строки позбавлення волі з конфіскацією майна (автомобілів та грошових коштів). З іншими укласти угоди не вдалось через їхнє небажання співпрацювати зі слідством та наявності потерпілих у вчинених ними злочинах (відрубування пальця, підпали квартир).

Незважаючи на принципову позицію керівництва Офісу Генерального прокурора по даній кримінальній справі, окремі прокурори діють всупереч наявним доказам.

Замість передачі справи до суду, в останні тижні розслідування намагаються мінімізувати покарання для окремих фігурантів або взагалі закрити кримінальну справу відносно деяких осіб.

Стало відомо, що кільком керівникам офісів з продажу наркотичних засобів, а саме Сайтхалілову І., Меметову А., Караєву М., Керімову Л., Власенку О., які до того ж постійно відрізнялися особливо зухвалим ставленням до слідчих, прокурорів і суду, старшим групи прокурорів у справі ГОРОЖАНКІНИМ ДМИТРОМ (на фото нижче) пропонується укладання угод з мінімальним умовним терміном ув’язнення (!), хоча здобута слідством доказова база по їхній злочинній діяльності дозволяє забезпечити кожному в суді реальне позбавлення волі до 10 років.

Таке “особливе” ставлення прокурора (який, до речі, пройшов переатестацію та у тому числі перевірку на доброчесність), до окремих підозрюваних та відстоювання ним їхніх інтересів, не виключно, може свідчити про його особисту матеріальну зацікавленість у мінімізації їм покарання.

Злочинна банда, яка травила і продовжує травити українців наркотиками, має шанси вийти на свободу не дивлячись на велику доказову базу.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com