Сірчистий ангідрид з «Кримського титану» вкрай небезпечний для людини, — хімік-біолог

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сірчистий ангідрид з заводу «Кримський титан» в повітрі Армянська та інших міст на півночі Криму вкрай небезпечний для здоров'я людини і може призвести до смерті.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реаліі розповів хімік-біолог Одеського національного університету імені Мечникова Владислав Балинський.

«Дана речовина - досить сильний окислювач, тому при концентраціях вище 0,5 міліграма в кубічному метрі повітря воно викликає серйозні симптоми і може призводити до цілого ряду захворювань, причому фактично через кілька годин впливу. Такі, як запалення, хімічні опіки слизової оболонки - і саме про це говорять люди. Якщо концентрація досить висока, можливий параліч органів дихання і смерть», - зазначив хімік-біолог.

Владислав Балинський додав, що сірчистий ангідрид також є канцерогенною речовиною, і порадив жителям Армянська та інших уражених міст в разі продовження викидів покинути зону ураження або не виходити на вулицю.

В Армянську місцеві жителі продовжують скаржитися на погіршення самопочуття, їдкий запах в повітрі, першіння в горлі, особливо у вечірній час.

Російський глава Криму Сергій Аксьонов 4 вересня повідомив, що з Армянська планують вивезти дітей шкільного та дошкільного віку в кримські санаторії через забруднення повітря в місті. За словами Аксенова, концентрація шкідливих речовин в повітрі на півночі Криму перевищила допустиму норму, в зв'язку з цим на два тижні призупинили роботу заводу «Кримський титан».

Директор підприємства Андрій Акулов повідомив, що робота заводу буде повністю припинена протягом тижня.

В ніч з 23 на 24 серпня в Армянську стався викид невідомої речовини. 28 серпня російський глава анексованого Криму Сергій Аксьонов написав на своїй сторінці Фейсбук, що ситуація в Армянську «виходить за межі норми».

Влада Криму заявили, що причиною викидів шкідливої ​​речовини на півночі півострова є спека і тривала відсутність опадів. За попередніми даними досліджень, причиною забруднення є випаровування вмісту кислотонакопичувача, використовуваного «Кримським титаном».

Завод «Кримський титан» розпочав роботу ще в 1971 році, а на початку 2000-х перейшов під контроль компанії Groop DF Дмитра Фірташа. Головним напрямком підприємства є виробництво діоксиду титану - речовини, що застосовується в лакофарбовій, гумотехнічної промисловості, при виробництві пластмас і в багатьох інших галузях.

У 2014 році, після анексії Криму Росією, Дмитро Фірташ змінив структуру управління заводом. У жовтні Groop DF передала ПрАТ «Кримський титан» російському дочірньому підприємству ТОВ «Титанові інвестиції». У 2015 році ПрАТ «Кримський титан» був перейменований в «Юкрейніан кемікал Продактс».

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, завод «Кримський титан» являє собою екологічну загрозу для Херсонської області.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, поставки води на півострів припинили.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]