САП передала в суд справу Гримчака

|
Версия для печатиВерсия для печати

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака та його "помічника".

Про це повідомляє пресслужба САП: "Дії обох підозрюваних кваліфіковані за ч.4 ст.190 ("шахрайство"); ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.3 ст.369; ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.4 ст.369 ("підбурювання до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди службовим особам, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище) ККУ".

Обвинувальний акт направили до ВАКС. Санкція статті за найтяжчим злочином передбачає покарання від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Слідство встановило, що адвокат – представник інтересів приватного товариства під час спілкування і надання консультацій з правових питань розповів Гримчаку про погодження компанією документів на здійснення будівельних робіт у Києві на земельних ділянках за законом "Про охорону культурної спадщини" належать до пам’яток культурної спадщини.

Дізнавшись про це, Гримчак запропонував свої "послуги" із забезпечення погодження проектної документації за винагороду в 1 млн дол.

Гримчак заявив, що ця сума начебто мала бути розподілена між керівниками та службовцями: Міністерства культури, Міністерства юстиції, Українського державного інституту культурної спадщини, Київської міської державної адміністрації та інших.

Крім того, за 100 тисяч доларів Гримчак обіцяв представнику ТОВ вирішити питання з розглядом цивільної справи про стягнення боргу з іншого приватного підприємства.

За словами Гримчака, він нібито мав звернутися до заступника Генпрокурора, щоб остання вплинула на голову Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду, який мав вплинути на суддів цього суду.

У подальшому суму зменшили до 80 тис. дол. Після одержання першої її частини, в сумі 50 тис. дол., заступник міністра та його "помічник" розподілили кошти між собою.

14 серпня 2019 року Гримчак отримав від представника товариства 450 тисяч доларів із обумовленого 1 млн доларів за нібито вирішення земельного питання та другий транш – у 30 тис. дол. – за владнання питання з судовою гілкою влади.

Одразу після отримання коштів Гримчака та його "помічника" затримали.

Нагадаємо, що 14 серпня 2019 року детективи НАБУ спільно з ГПУ та СБУ затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака та його помічника нібито під час одержання частини хабара у розмірі 480 тисяч доларів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com