Семеро підозрюваних в розкрадання в ДП «АМПУ» отримали обвинувачення

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Прокурори САП вручили обвинувальний акт сімом підозрюваним у справі ДП "АМПУ".

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"20-24 вересня 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вручили обвинувальний акт, складений детективами Національного антикорупційного бюро України семи підозрюваним у заволодінні 247 млн грн ДП "Адміністрація морських портів України", - зазначається у повідомленні.

Зокрема, йдеться про:

  • екс-голову ДП "АМПУ" (2014–2017 рр) ;
  • першого заступника голови ДП "АМПУ" (із 2015 р. і дотепер);
  • екс-начальника відділу закупівель ДП "АМПУ"-голову комітету з конкурсних торгів (2015–2018 рр.);
  • заступника начальника Одеського філіалу ДП "АМПУ" (на час вчинення злочину обіймав посаду заступника начальника відділу закупівель ДП "АМПУ" — секретаря комітету з конкурсних торгів);
  • директора ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв";
  • бенефіціара ТОВ мТехморгідрострой Миколаїв";
  • бенефіціара компанії-нерезидента (підприємства-учасника злочину).

Дії цих осіб кваліфіковано за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України ("Заволодіння майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах").

Крім того, бенефіціар ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв", бенефіціар компанії-нерезидента та представник компанії-нерезидента також обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч.3, ч.4 ст.358 КК України ("Підроблення та використання офіційних документів за попередньою змовою групою осіб"). Остання особа пішла на співпрацю зі слідством та надала викривальні покази.

У такий самий спосіб вчинив і екс-заступник голови ДП "АМПУ", визнавши свою провину (у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України — "Невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки"). Він надав викривальні покази та відшкодував збитки в розмірі 734,1 тис. грн, завдані його діяльністю.

Як встановило слідство, посадові особи ДП "АМПУ" у змові з приватними особами впродовж 2015–2016 років реалізували схему із заволодіння коштами ДП під час державних закупівель послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів. Йдеться про вчинення антиконкурентних дій для забезпечення перемоги заздалегідь визначеного учасника конкурсних торгів, а також подальшого завищення вартості виконаних ним робіт. Внаслідок цього державі (в особі ДП "АМПУ") завдано збитків на суму 247 млн грн. Ця сума підтверджена висновком судово-економічної експертизи та іншими матеріалами кримінального провадження.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року.

В січні-лютому 2018 року особам, причетним, за версією слідства, до реалізації корупційної схеми, повідомлено про підозру.

У квітні 2018 року підозрюваним повідомлено про завершення розслідування та надано доступ до матеріалів справи для ознайомлення.

У вересні-листопаді 2017 року факт антиконкурентних узгоджених дій службових осіб ДП "АМПУ" та представників низки підприємств-учасників торгів при закупівлях послуг із експлуатаційного днопоглиблення підтвердив Антимонопольний комітет України, який наклав на підприємства-учасники штрафи на загальну суму понад 100 млн грн.

У липні 2018 року Господарський суд м. Києва за позовом Національного бюро визнав недійсним договір з проведення днопоглиблювальних робіт між ДП "АМПУ" та ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв" на суму 712 млн грн.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


 

В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]