Шахраї видали себе за французького міністра і "заробили" $90 млн. До чого тут Україна?

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Кількість злочинів, що будуються на викраденні чужої особистості, стрімко зростає. Але найнахабнішим із них, ймовірно, є історія шахраїв, які видали себе за міністра оборони Франції. Як їм це вдалося? Вони просто вдягнули його маску.

Впродовж двох років, починаючи з 2015-го, невідома особа чи група осіб вдавали із себе міністра оборони Франції Жан-Іва Лє Дріана. Завдяки цьому шахраї змогли "заробити" близько 90 мільйонів доларів, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Серед жертв - мусульманський духовний лідер Ага Кхан та власник виноробної компанії Château Margaux. 

Під виглядом міністра шахраї зверталися до заможних осіб і просили надати фінансову допомогу - нібито на звільнення журналістів, взятих у полон ісламістами на Близькому Сході.

Оскільки Франція офіційно не виплачує викупи за заручників, пояснювали злочинці, вони просили жертв направити кошти на рахунки у китайському банку.

Частина потенційних жертв відчували, що щось не так, й відмовлялися надсилати кошти. Проте були й ті, хто погоджувались. Саме завдяки їм шахраям вдалося реалізувати одну з найбільш нахабних злочинних схем останніх років.

Навіщо прикидатися міністром?

"Все у цій історії - виняткове", - каже Дельфін Мейе, адвокат справжнього французького міністра Лє Дріана, який зараз очолює зовнішньополітичне відомство країни.

"Вони мали сміливість присвоїти собі особистість чинного міністра. Вони телефонували керівникам компаній і очільникам урядів різних країн і просили про величезні суми грошей". Чому зловмисники обрали своїм "обличчям" саме пана Лє Дріана, до кінця незрозуміло.

Не виключено, що посада міністра оборони "підходила за сценарієм" - від його імені логічно було просити гроші для виплати викупу за полонених.

Як працювала шахрайська схема

Все починалося із дзвінків впливовим людям з усього світу від імені "помічника", який згодом з'єднував жертв із фейковим французьким міністром. Спочатку розмови велися виключно телефоном, але згодом шахраї почали використовувати відеозв'язок.

Тепер фальшивий Лє Дріан мав не лише звучати як справжній, а й виглядати, як він. Для цього зловмисники замовили спеціальну маску. Щоб жертва не могла відрізнити її від справжнього обличчя, освітлення в кадрі навмисно робили поганим, а якість відео намагалися дещо погіршити.

Хто це зробив і до чого тут Україна

Справу наразі розслідують у Франції. Основна підозра падає на франко-ізраїльського шахрая Гілберта Чіклі.

Зараз він перебуває у в'язниці в Парижі, де опинився після екстрадиції з України, куди приїхав у серпні 2017 року.

Українські правоохоронці затримали його на прохання колег із Франції. Поліцейським він сказав, що приїхав до України як паломник, щоб відвідати могилу відомого рабина.

Однак правоохоронці знайшли в його телефоні докази того, що він завітав в Україну з іншою метою - щоб купити маску.

Gilbert Chikli listens to the verdict of the Court of Appeal, on September 26, 2017 in Kiev

 AFP / Гілберт Чіклі в українському суді. Вересень 2017 року

Певний час Чіклі перебував в українській в'язниці, де проявив себе дуже своєрідно. Він заплатив працівникам тюрми, щоб ті встановили в його камері холодильник, заповнений стейками і горілкою, а потім викладав відео із камери у соцмережі. Зрештою Чіклі екстрадували до Франції.

Здавалося б, винний покараний, і на цьому історія мала б закінчитися. Але на початку цього року, вже коли Чіклі перебував за ґратами у Франції, дзвінки від імені міністра Лє Дріана продовжувалися. Це дозволяє припустити, що Чіклі вів справи не один - можливо, в нього був один або ж навіть кілька напарників.

У лютому в Тель-Авіві затримали трьох осіб, що мають французьке та ізраїльське громадянство. Після цього дзвінки від імені міністра припинилися. Але чи надовго? Це залишається питанням.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]