Шахрайська схема в “Електронному кабінеті забудовника” викрита Мінцифри

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство цифрової інформації України викрило шахрайську схему у нещодавно відкритому “Електронному кабінеті забудовника”.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Facebook.

“Уважно стежачи за першими послугами, ми виявили дивний факт — документи після автоматизованої перевірки реєструються в реєстрі автоматично, втім, вони не відображаються в публічній частині реєстру. Тобто, публічно перевірити, що, наприклад, декларація зареєстрована, неможливо”, - зазначив він.

За його словами, фахівці міністерства швидко перевірили цю ситуацію і знайшли в реєстрі будівництва дуже дивний скрипт з не менш дивною назвою "не світить", який приховував документи на строк до 10 днів залежно від різних параметрів, які вносилися явно не адміністратором системи.

“Такий собі "привіт-закладка" від попередників”, - написав Федоров.

Він наголосив, що це повністю пояснює схему, коли раніше після подачі людьми документів з ними зв’язувалися сторонні особи і пропонували прискорити реєстрацію документів. Наразі цей скрипт видалено.

Міністр підкреслив, що запуск електронного кабінету знищив усі подібні маніпуляції. Окрім того, Федоров повідомив, що цього тижня буде оприлюднено реєстр будівництва у формі відкритих даних, щоб раз і назавжди зняти всі можливі маніпуляції та приховування даних.

“Це дасть можливість ЗМІ, бізнесу, громадськості легко перевіряти легітимність будь-якого будівництва, аналізувати забудовника, чи багато в нього довгобудів та порушень у минулому — зробити цей ринок абсолютно прозорим”, - зауважив міністр.

Він нагадав, що 20 грудня стартували перші дев’ять електронних послуг у сфері будівництва без чиновника. Лише за вихідні почато 19 будівництв та 6 об’єктів введено в експлуатацію онлайн.

Як повідомлялося раніше, Міністерство цифрової трансформації вже тестує кілька послуг онлайн: електронні водійські права, платформу “Мережа” та “гарячу лінію” для підприємців.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com