Шахрайство: Фонд держмайна занизив стартову ціну готелю "Дніпро" утричі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Маніпуляції з фінансовою звітністю та процедурою приватизації готелю "Дніпро" в центрі Києва дозволили Фонду державного майна штучно занизити його стартову ціну в 3 рази – з 250 мільйонів гривень до 81 мільйона, що може призвести до збитків держбюджету.

Про це заявив народний депутат, заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Холодов, пише РБК-Україна.

"Стартова ціна готелю Дніпро – усього 81 мільйон гривень, це номінальна вартість акцій компанії. Але балансова вартість активів – 249,6 мільйона, тобто в 3 рази вище. Відповідно, якщо йти за процедурою "малої приватизації", то стартова ціна аукціону дорівнює вартості акцій (81 млн грн), а якщо з "великої приватизації" – то ціна була б не менше вартості активів (249,6 млн грн). При цьому продаж за процедурою "великої приватизації" можливий, якщо активи коштують понад 250 млн грн. При визначенні процедури ФДМ спирався на фінансову звітність готелю, хоча довіри до неї немає ніякої", – сказав Холодов.

Нардеп також додав, що, згідно з тією ж звітності, чистий прибуток готелю "Дніпро" у 2019 році склала всього лише 280 тисяч гривень – $11 тисяч – при доході понад 60 мільйонів гривень.

"Це просто смішні звіти і смішні суми. Очевидно, що там роками існувала чорна каса й махінації з доходами та витратами. Саме махінації дозволили зменшити балансову вартість готелю, піти за процедурою "малої приватизації" та знизити стартову вартість готелю в 3 рази", – сказав Холодов.

На його думку, це перший кейс приватизації знакового об'єкта, який показує "реальну оцінку професіоналізму" керівництва ФДМУ.

"Уявіть, що глава фонду держмайна купив квартиру за 250 тисяч, а потім виставив на аукціон зі стартовою ціною в 80 тисяч у надії на те, що збіжаться інвестори й підвищать ціну до реальних 250-ти. І далі він ризикує – якщо схема спрацює, то він поверне свої гроші й попіаритися, а якщо ціна не виросте – то він або втратить гроші, або скасує аукціон. Або ще один приклад: глава Фонду йде працювати за зарплату, а потім отримує 30% з умовою, що решта 70% йому потрібно виторгувати. Цікаво, чи погодиться він так працювати?", – зазначив Холодов.

За його словами, він консультувався з ринком, усі оцінюють готель у 250–300 мільйонів гривень, деякі готові заплатити навіть більше – до 400 мільйонів.

"Тоді як Дмитро Сенниченко штучно занижує ціну й ризикує грошима державного бюджету. Такий підхід є неприпустимим, не можна виставляти держвласність на продаж утричі нижче від балансової вартості. Така практика має бути припинена із самого початку, її не можна допускати ні при приватизації готелю, ні будь-яких промислових підприємств", – вважає нардеп.

Нагадаємо, перший великий об'єкт приватизації – готель "Дніпро" – був виставлений на продаж 15 липня. У готелі є 186 номерів різних типів, ресторани, бари, SPA-центр і кілька конференц-залів.

Нагадаємо, раніше про готовність цього готелю до приватизації заявляв президент Володимир Зеленський; він також зазначив, що виставлять на приватизацію і великі підприємства, які не є стратегічними.

Конкурс із приватизації готелю "Дніпро" був запланований на весну 2020 року, проте був перенесений через карантин та епідемії коронавірусу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]