Шахрайство на будівництві метро: і знову суддя Вовк виносить скандальне рішення

|
Версия для печатиВерсия для печати

Печерський районний суд Києва зняв арешт із майже 2,6 мільярда гривень державних коштів, які компанія «Київметробуд» отримала на будівництво метро до житлового масиву Виноградар у Києві. За версією правоохоронців, ці гроші використовували в шахрайських цілях.

Як довідалося видання «Слідство.Інфо», таке рішення 29 липня ухвалив суддя Сергій Вовк, скасувавши арешт коштів, накладений у січні поточного року.

Зауважимо, що з проханням зняти арешт до суду звернувся адвокат «Київметробуду». При цьому ані він, ані прокурор на судове засідання не прийшли.

Суддя розглянув це питання без їхньої участі. Обґрунтовуючи своє рішення, Вовк зауважив, що у кримінальному провадженні підозр службовцям «Київметробуду» оголошено не було. Підстав для арешту коштів суддя не знайшов.

 

Як журналісти видання довідалися з судових документів, кошти «Київметробуду» перерахували на початку 2019 року — як передоплату. Згодом, як зауважує слідство, представники фірми поклали частину з них, а саме 1,7 мільярда гривень, на депозитні рахунки в «Укргазбанку» під відсотки. Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду Києва від 20 січня.

Отримані в такий спосіб прибутки, на думку слідства, потрапляли на рахунки інших компаній і витрачалися на особисті цілі. Будівництва ж метро на Виноградар при цьому, за даними правоохоронців, майже не відбувалося. Станом на 20 листопада 2019 року, як з’ясували слідчі, роботи були виконані на 2,5%, хоч запланований показник — 25%.

Як ми розповідали раніше, восени 2018 року «Київметробуд» переміг у тендері щодо будівництва лінії столичного метро на житловий масив Виноградар вартістю 5,9 мільярда гривень. Відповідно до договору, «Київський метрополітен» мав перерахувати 30% авансу від суми договору. Цю суму треба було використати за три місяці.

Водночас, 20 грудня 2018-го метрополітен додатковою угодою збільшив розмір авансу до 95% від усієї суми. Збільшився й термін, за який «Київметробуд» міг використати ці кошти — із трьох місяців до двох років. Підставою для такої угоди стала постанова Кабміну, ухвалена двома днями раніше. Утім, за версією київської прокуратури, рішення могли пролобіювати за допомогою «корупційних зв’язків у Кабінеті міністрів».

Кримінальне провадження за цим фактом розпочали у травні 2019 року.

Зауважимо: суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк відомий тим, що у 2012 році засудив політика Юрія Луценка до чотирьох років за ґратами через нібито незаконне святкування Дня міліції в Національному палаці «Україна». Згодом це рішення Європарламент назвав таким, що не відповідає міжнародним стандартам справедливого, прозорого та незалежного судового процесу.

Також суддя Вовк головував у колегії суддів, яка засудила до п’яти років колишнього виконувача обов’язків Міністра оборони Валерія Іващенка. Європейський парламент згодом визнав Іващенка засудженим із політичних мотивів.

Сергія Вовка намагалися притягнути до кримінальної відповідальності й позбавляли суддівської недоторканності. Зокрема, за версією прокуратури Києва, у 2015 році суддя незаконно позбавив громадянина права власності на майно. Тоді суддю тимчасово відсторонили, однак у 2016 році він повернувся на роботу.

У серпні минулого року Вовк задовольнив позов колишнього заступника голови Адміністрації Президента часів Януковича Андрія Портнова про захист честі та гідності й вирішив стягнути з держбюджету майже 7 мільйонів гривень на його користь.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]