Щонайменше 30 недоброчесних суддів увійдуть до оновленого Верховного суду, — ГРД

|
Версия для печатиВерсия для печати

Щонайменше 30 переможців конкурсу в новий Верховний суд України не відповідають критеріям доброчесності.

Про це повідомив під час брифінгу у вівторок представник Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

"Серед 120 переможців конкурсу до Верховного суду, за яких тепер можуть голосувати члени Вищої ради правосуддя, кожен четвертий є з таким званим "вето" або висновком Громадської ради доброчесності, що вони точно не відповідають критеріям доброчесності або професійної етики", – говорить Маселко.

За його словами, серед цих переможців конкурсу судді Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ В'ячеслав Наставний і Сергій Слинько, які розглядали у 2013 році справу про притягнення до кримінальної відповідальності генпрокурора Юрія Луценка, яку було оцінено як політичне переслідування. Ще один переможець конкурсу - суддя Одеського апеляційного адмінсуду Олександр Золотников, який під час Майдану заборонив мирні зібрання у місті.

Маселко стверджує, що ціла низка суддів не можуть пояснити походження свого нерухомого та рухомого майна.

"Ця "тридцятка недоброчесних", як ми їх називаємо, не має права бути в новому Верховному суді, і ми продовжуємо наполягати, що їх потрапляння до ВСУ вб'є довіру до нового, але не оновленого Верховного суду ", – наголосив Маселко.

Трохи згодом Маселко на своїй сторінці у Фейсбук повідомив:

«ВККС опублікувала свої рішення по переможцях конкурсу у Верховний суд.

Для прикладу, ось рішення ВККС по судді, який засудив Ю.Луценка - В.Наставному. https://goo.gl/7HDnWs (рішення у самому кінці файлу)

Почитайте - можливо знайдете усі відповіді на питання - чому Наставний найкращий і чому відхилено висновок ГРД.

Почитали? Знайшли бодай якесь пояснення позиції ВККС ?

Я - ні. Бо у цьому рішенні ЖОДНОГО слова, ЖОДНОГО (!!!) чому не враховано негативний висновок ГРД і чому Наставний отримав такі високі бали за доброчесність. І таке по усім іншим кандидатам.

Саме так будуть обиратись і судді в антикорупційні палати. Жодного обгрунтування - чому ВККС рекомендувала потрібного кандидата. Голос громадськості кажете ?

Памятаєте лозунг Януковича - "Почую кожного". Таке відчуття, що за таким ж принципом чують сьогодні і нас.

P.S. це наскільки вбиває віру у конкурс, що, навіть, якщо ВРП Наставного і не призначить, то впевнений - це відбудеться не через гарну процедуру, і не через думку громадськості, а завдяки дзвінку з АП. 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com