Штурм Капітолія в США: іноземні ЗМІ побачили російський слід

|
Версия для печатиВерсия для печати

Аналіз фото і відео з відкритих джерел показує, що російська військова розвідка, яка раніше була залучена в масштабну кібератаку на федеральні агентства США, також втрутилася в недавні події в Вашингтоні.

Групи бойовиків, пов'язані з російською військовою розвідкою, могли брати участь в штурмі будівлі Капітолію США під час заворушень, організованих 6 січня прихильниками Дональда Трампа, пише Cyprus Daily News з посиланням на матеріали The Institute for Global Threats and Democracies Studies (IGTDS).

Видання наводить аналіз фото і відео матеріалів штурму будівлі Капітолію США, який свідчить, що тактика, використана при штурмі, схожа з методами використаними росіянами під час протестів руху "жовтих жилетів" у Франції і прихильниками незалежності Каталонії.

Йдеться про проникнення бойовиків під час заворушень в натовп протестувальників для розпалювання і ескалації протестів і, як наслідок, для допомоги протестувальникам вторгнутися в інфраструктуру та об'єкти федерального значення.

Зазначається, що дії атакуючих в самому Капітолії аналогічні тактиці, яку використовував російські сили спеціальних операцій при захопленні будівлі парламенту в Криму і урядових установ на сході України в 2014 році.

Кремль використовує протести і масові безлади для проведення замаскованих дій впливу за кордоном. Це досягається шляхом проникнення російських розвідників всередину протестного руху, які утворюють бойове крило всередині, беруть участь в агітації, поширюють теорії змови (як, наприклад, у Франції) і вербують впливових членів протестних рухів.

Точно так  в 2016 році під виглядом місцевих націоналістів  групи російського Головного розвідувального управління (ГРУ) брали участь у спробі державного перевороту в Чорногорії.

Нагадаємо, 6 січня на мітингу, який відбувся перед Білим домом, Трамп заявив прихильникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав йти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів Джо Байдена.

Протестувальники відправилися до Капітолію. Трамп обіцяв піти за ними, але поїхав до Білого дому і спостерігав за штурмом по телевізору, стверджує CNN.

Напад на будинок Капітолію активно висвітлювалося ЗМІ, пов'язаними з ГРУ. У російськомовному інформаційному просторі влада США зображувалася дискредитованою.

У Росії насильство чітко вкладається в наратив Кремля про розпадається американської демократії.

Контрольований російським державою новинний канал транслював хаос на розділеному екрані: одна сторона показувала щасливе святкування православного Різдва в Росії, інша - хаос у Вашингтоні.

В результаті заворушень загинули п'ятеро людей, серед них офіцер поліції, було затримано 52 людини, у Вашингтоні оголосили надзвичайний стан.

ФБР оголосило учасників штурму в розшук, за інформацію про тих, хто встановив у будівлі Конгресу США вибухові пристрої, обіцяла винагороду.

7 січня Конгрес США затвердив Джо Байдена переможцем президентських виборів. Він отримав 306 голосів вибірників, його попередник на посаді глави держави Дональд Трамп - 232. Інавгурація нового президента США має відбутися 20 січня.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]