Ситуація зі свободою використання Інтернету в Україні покращилась, — Freedom House

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міжнародна неурядова організація Freedom House оприлюднила звіт щодо свободи доступу та використання інтернету за 2018 рік. Україна в ньому набрала 45 балів.

За системою оцінки Freedom House, чим менше балів набирає країна, тим вільнішою вона вважається. Для порівняння, Росія набрала 67 балів, Білорусь - 64, Грузія - 25, Киргизстан - 38, Азербайджан - 60. Останнє місце у звіті Freedom House зайняв Китай, набравши 88 балів, передає detector.media.

Водночас найкращі показники виявилися в Естонії та Ісландії (в кожної країни по 6 балів), Канади (15 балів), Німеччини (19 балів) та Австралії (21 бал).

 

Директор досліджень у галузі технологій та демократії Freedom House Адріян Шахбаз (Adrian Shahbaz) під час презентації звіту в Українському кризовому медіа-центрі пояснив, що під час оцінки України за методологією враховують й непідконтрольні уряду території. Так, на оцінку вплинуло й засудження блогера до 14 років ув’язнення на непідконтрольних територіях. Водночас в організації вказали й на блокування в Україні таких сайтів, як «ВКонтакте» та «Одноклассники».

«Ми знаємо про ці зауваження до методології. На них вказують багато країн, не лише Україна», - прокоментував Директор Представництва Freedom House в Україні Метью Шааф (Matthew Schaaf). «Якщо ми внесемо зміни в методологію, нас будуть критикувати, й якщо не внесемо, нас теж будуть критикувати. Я вас почув й я передам те, що люди нас часто за це питання критикують» - додав він.

Нагадаємо, у 2017 році за 100-бальною шкалою свободи інтернету від Freedom House, де 0 - найгірший результат, а 100 - найкращий, Україна тоді набрала 61 бал.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com