Скандальний суддя Вовк все ще на волі перекручує звинувачення НАБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Голова Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павло Вовк заявив, що його звинувачують у спробі захоплення влади у Петра Порошенка. Насправді у підозрі Національного антикорупційного бюро (НАБУ) йдеться про спробу захоплення влади в органах, від яких залежить суддівська кар’єра.

Про це повідомляє Bihus.Info.

Цитата-1: “Пан Ситник нас звинувачує в тому, що ми півтора року тому назад намагалися захопити владу у Петра Олексійовича Порошенка”

Цитата-2: “В тому, в чому нас звинувачують – це абсурд. Захоплення влади у Петра Олексійовича Порошенка, де я, а де Петро Олексійович Порошенко” (Павло Вовк, голова ОАСК, обидві – в ефірі телеканалу “112-Україна”, 13.08.2020)

Насправді мова йде про підозру в захопленні влади через контроль над органами, що відповідають за призначення та звільнення суддів, – Вищою радою правосуддя (ВРП) та Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС).

Розмови про це зафіксовані на записах, чергову порцію яких НАБУ оприлюднило в липні 2020 року.

 

Слідство вважає, що в березні 2019 року, коли розпочався конкурс з відбору двох нових членів Вищої ради правосуддя за квотою президента, глава ОАСК Павло Вовк, побоюючись, що конкурс можуть виграти нелояльні до нього особи, доручив одному з суддів ОАСК вивчити процедуру проведення конкурсу, виявити допущені порушення і підготувати позов для його подання в ОАСК від підставних осіб, щоб у подальшому скасувати результати конкурсу.

“Метою цих дій було фактичне захоплення влади головою ОАСК у найвищому судовому органі, який має повноваження з призначення, кар’єрного просування, покарання та звільнення суддів, шляхом введення до складу Ради лояльних до себе членів,” – вважають в НАБУ.

 

Також наводяться аудіозаписи, в яких Вовк у розмові зі “своїм” кандидатом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) розповідає про намір захопити владу в цьому органі.

Історія про спроби судді Павла Вовка вплинути на діяльність ВККС, яка проводить кваліфікаційне оцінювання суддів ОАСК, детально висвітлена в першій частині записів, оприлюднених НАБУ ще в липні 2019 року.

На них, за даними слідства, Вовк та інші судді ОАСК обговорюють подання позовів до Окружного адмінсуду задля зупинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, пошук осіб, від імені яких будуть подаватись позови.

 

Також у розмовах йдеться про зміну складу ВККС і введення до складу комісії лояльних осіб. Крім того, розмови стосуються кваліфікаційного оцінювання, на яке кілька разів не з’являлись судді ОАСК, та можливості уникнути оцінювання нібито через хворобу.

 

Також, за версією НАБУ голова Державної судової адміністрації (ДСА) Зеновій Холоднюк міг домовитися з очільником ОАСК про те, щоб через суд завадити проведенню конкурсу на посаду нового очільника адміністрації.

Згідно з оприлюдненими у липні 2020 року записами, на початку 2019-го Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя провела конкурс на посаду голови Державної судової адміністрації.

Чинний очільник ДСА Зеновій Холоднюк через невідповідність вимогам до кандидатів податись на нього не зміг. Тому, як зазначають у НАБУ, він вирішив зашкодити проведенню конкурсу та зберегти собі посаду. А по допомогу, нібито, звернувся до голови ОАСК Павла Вовка – і той погодився.

 

Відтак, 13 березня суддя ОАСК Володимир Келеберда зупинив дію рішення Комісії про призначення нового голови ДСА. На конкурсі переможцем обрали Сергія Пушкаря, а суд своїм рішенням заблокував його призначення.

Щоб державний виконавець оперативно втілив це рішення, Павло Вовк, за даними слідства, радив Холоднюку заплатити державному виконавцю.

 

Нагадаємо, 17 липня 2020 року заступник Генерального прокурора повідомив про підозру 12 особам, серед яких голова ОАСК Павло Вовк. За версією слідства підозрювані мали на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя, створення штучних перешкод у їхній роботі, а також втручалися у діяльність державних діячів. Крім того, Павлу Вовку повідомлено про підозру у зловживанні впливом на особу, уповноважену на виконання функцій держави.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні
20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]