Скасувати горезвісний закон Ківалова-Колесніченка вимагають від КСУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Під приміщенням Конституційного суду активісти «Свободи» вимагають визнати неконституційним і скасувати закон «Про засади державної мовної політики», так званого закону Ківалова-Колесніченка.

Про це повідомляє Укрінформ.

Близько 100 учасників пікету біля будівлі Конституційного Суду тримають прапори з символікою партії «Свобода».

Керівництво і представники громадськості виступають на підтримку конституційного подання 57 народних депутатів щодо визнання неконституційним цього закону.

Учасники пікету тримають у руках плакати: «Вимагаємо скасувати окупаційний мовний закон Ківалова-Колесніченка», «Захистимо українську мову».

За правопорядком стежать співробітники поліції.

Як повідомлялося, у грудні 2017 року Конституційний Суд України перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення й ухвалення рішення щодо конституційного подання. 23 лютого 2014 року Верховна Рада України проголосувала за скасування мовного закону, але він досі не підписаний. Відтак закон чинний.

Закон передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність національних меншин перевищує 10 відсотків.

Ухвалення цього закону у 2012 році спричинило мітинги та акції протесту. Після набуття чинності закону низки обласних та місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську мову, молдовську та румунську.

Водночас, сьогодні КСУ спробує вкотре обрати свого голову. Також у порядку денному - продовження розгляду закону про засади державної мовної політики.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com