Слідчі ДБР повідомили про три підозри щодо розкрадання Укроборонпрому. Не Гладсковським

|
Версия для печатиВерсия для печати

Слідчі центрального апарату ДБР за процесуального керівництва ГПУ спільно з САП повідомили про підозру трьом особам у кримінальному провадженні щодо можливих розкрадань в «Укроборонпромі», розпочатому за матеріалами розслідування журналістів Bihus.Info.

Про це на спільному брифінгу повідомили перший заступник Директора ДБР Ольга Варченко, Генпрокурор Юрій Луценко та керівник САП Назар Холодницький, - йдеться на сайті ДБР, повідомляє bihus.info.

Два колишні керівники ДП «Харківський бронетанковий завод» за результатами досудового розслідування підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (Розтрата майна). Детектива НАБУ, який у 2016 році розслідував діяльність вищезгаданих посадовців заводу, підозрюють у приховуванні особливо тяжкого злочину (ч. 1 ст. 396 Кримінального кодексу України).

Також під час досудового розслідування встановлено, що в 2016 році до НАБУ надійшли матеріали планової ревізії діяльності ДП «Харківський бронетанковий завод» за період 2012 – 2016 роки. У цих матеріалах встановлено, що 11 із 49 прицілів фактично поставлені не були. Варто зазначити, що кожна така «закупівля» коштувала бюджету України більше 1 млн грн.

«Є звернення детектива НАБУ провести експертизу. Є відповідь експерта, який просить детектива НАБУ надати первинну документацію. Нами встановлено, що вона на той час вже була у детектива НАБУ. Однак, з незрозумілих поки що причин, замість того, щоб надати документи, детектив відкликав експертизу», – повідомила перший заступник Директора ДБР Ольга Варченко.

«Далі будемо працювати аби з’ясувати: це була його самостійна ініціатива чи він виконував вказівки керівництва», – додав Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Згодом, вищезгадану експертизу було проведено за клопотанням слідчих ДБР. Це стало підставою для повідомлення про підозру двом колишнім керівникам ДП «Харківський бронетанковий завод».

Крім того, результати експертизи свідчать про завдані державні збитки у сумі близько 9 млн 700 тис. грн. за результатами неправомірних дій посадових осіб ДП «Харківський бронетанковий завод».

Нагадаємо, в лютому-березні 2019-го року журналісти Bihus.Info оприлюднили розслідування про схему розпилу близько 250 мільйонів ДК «Укроборонпром» за участі сина замсекретаря РНБО Ігоря Гладковського. Зокрема оприлюднили листування організаторів та учасників схеми Рогози-Жукова-Гладковського - з керівниками оборонних підприємств, а також зі співробітниками правоохоронних структур, з-поміж іншого - зі співробітниками НАБУ. На той час Бюро розслідувало кримінальне провадження щодо можливих зловживань в оборонній сфері, в котрому фігурувала центральна фірма зі схеми Рогози-Жукова-Гладковського. Однак, судячи з переписок, детективи НАБУ на прохання Рогози оформлювали «потрібні» групі листи й викреслювали з «непотрібних» для групи списків компаній з ознаками протиправної діяльності. Окрім того, виявилося, що частину переписок Жукова і Рогози ГПУ передало в НАБУ ще на початку 2017-го року.

Серед переданих матеріалів була зокрема й переписка з детективами НАБУ щодо вказаних вище листів та списків, а також переписка, в котрій Жуков і Рогоза обговорюють Гладковського-молодшого – як співінвестора в їхньому бізнесі з продажу запчастин заводам Укроборонпрому, і як людину, яка впливає на роботу держконцерну й має забезпечувати контракти, проплати і загалом «вирішувати питання». Попри це, передані з прокуратури матеріали не були долучені до матеріалів розслідування, яке на той час вело НАБУ, службове розслідування щодо дій співробітників НАБУ також почалося лише після публікації журналістського розслідування.


 

 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]