Смоленська катастрофа: експерти з Британії знайшли на уламках Ту-154 сліди тротилу

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У більшості з 200 зразків президентського Ту-154 М, який зазнав катастрофи під російським Смоленськом, експерти британської лабораторії Forensic Explosives Laboratory (FEL) виявили сліди тротилу.

Про таке повідомляє польське видання Gazeta Polska Codziennie, пише сайт 5.ua.

"Британські експерти напередодні підтвердили висновки підкомісії Антонія Мацеревича (екс-міністр оборони Польщі – ред.) з розслідування авіакатастрофи 10 квітня 2010 року у Смоленську. Як поінформовано, на переважній більшості із 200 зразків, які Національна прокуратура передала у травні 2017 року лабораторії міністерства оборони (Великої Британії – ред.), виявлено сліди матеріалів, які використовують для виробництва вибухових матеріалів, зокрема тротилу", – зазначено у повідомленні.

За словами чільника канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхаіла Дворчика, це розслідування є "дуже важливим і складним". Для остаточних висновків матеріалів поки недостатньо, правоохоронці чекають на отримання результатів аналізу ще з двох лабораторій.

Зауважимо, що крім британських експертів, фізико-хімічні експертизи на предмет наявності слідів вибухових матеріалів на борту Ту-154 проводять лабораторії в Італії та Північній Ірландії.

У червні торік польська урядова підкомісія у звіті підтвердила, що на елементах корпусу розбитого під Смоленськом польського літака Ту-154 М, а також на тілі принаймні однієї жертви авіакатастрофи виявлено сліди вибухівки. Комісія також відзначила, що немає жодної інформації чи доказів, які би свідчили про наявність вибухових матеріалів на землі, на місці катастрофи.

Довідка: на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед них і президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com