Сьогодні християни східного обряду починають Різдвяний піст (РОЗКЛАД)

|
Версия для печатиВерсия для печати

У неділю, 28 листопада, у християн східного обряду розпочинається Різдвяний піст, який також називають Пилиповим. Присвячений цей піст святу Різдва Христового і є періодом підготовки до нього.

Піст починається у День пам'яті святого апостола Пилипа, тому друга його назва – Пилипів піст. Останнім днем посту є Різдвяний Святвечір, до якого традиційно на стіл подають 12 пісних страв.

У піст забороняється вживати в їжу м'ясні та молочні страви, деякі дні необхідно утримуватися також від їжі, заправленої олією, і риби. Разом з тим варто пам'ятати, що головне завдання цього періоду – не утримання від їжі, а очищення душі та підготовка до світлого свята Різдва Христового.

У піст не можна лаятись, лихословити і бажати комусь зла. Потрібно молитися і очищати себе від гріха.

Розклад Різдвяного посту

28 листопада – 19 грудня

По понеділках – дозволяється вживати гарячу їжу без олії. У вівторок, четвер, суботу та неділю можна їсти рибу. Середа та п'ятниця – сухоїдіння (хліб, вода, сіль, сирі фрукти та овочі, сухофрукти, горіхи, мед).

20 грудня – 1 січня

По вівторках та четвергах не можна їсти рибу.

2 – 6 січня

У понеділок, середу та п'ятницю слід дотримуватися сухоїдіння. У суботу та неділю можна їсти гарячу їжу з олією.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]