Соціологи запропонували пам’ятку для дебатів кандидатів в президенти

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент України є головним суб’єктом прийняття зовнішньополітичних рішень та відповідає за втілення державної політики національної безпеки та оборони.

Тим важливіше в умовах російської агресії щодо України потенційному виборцю почути від кандидатів у президенти відповіді на питання, що стосуються зовнішньої політики та політики національної безпеки та оборони, вважає аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Петро Бурковський, який пропонує пам’ятку для проведення дебатів для кандидатів у президенти. А саме:

 

 

Зовнішньополітичний блок питань

Які зовнішньополітичні цілі ставить перед собою кандидат на наступні 5 років? Які основні засоби кандидат розглядає на шляху досягнення поставлених цілей? Кого кандидат залучатиме для розробки зовнішньополітичних рішень? Якими підходами керуватиметься кандидат при призначенні послів України?
Які актуальні зовнішні загрози інтересам та суверенітету України бачить кандидат? Які, на його думку, мають бути шляхи подолання (зменшення, пристосування) цих загроз?
З якими країнами/організаціями кандидат збирається розвивати та поглиблювати стосунки, з якими країнами кандидат збирається переглядати відносини? Які шляхи бачить кандидат для подолання напруженості із країнами, що виникла протягом останніх п’яти років (крім Росії)?
Яким чином кандидат збирається вибудовувати стосунки України з ЄС у наступні 5 років?
Яким чином кандидат збирається вибудовувати стосунки з НАТО у наступні 5 років?
Яким чином кандидат збирається вибудовувати стосунки України з Росією у наступні 5 років?
Якими будуть пріоритети роботи України в рамках ООН, ОБСЄ та Ради Європи у наступні 5 років? Яке ставлення кандидата до участі України у миротворчих місіях ООН?
Як кандидат визначає пріоритетні напрямки просування економічних інтересів України у світі? Які галузеві та регіональні ринки матимуть найважливіше значення у наступні 5 років?
Які засоби кандидат збирається застосовувати для зниження темпів еміграції українців за кордон? Які рішення кандидат буде приймати для захисту прав українців за кордоном?
Якою є позиція кандидата стосовно регулювання імміграції іноземців в Україну? Якою буде його політика надання притулку для іноземців та їх натуралізації в Україні?

Безпековий блок питань

Які найбільші виклики стоять перед Україною у різних вимірах національної безпеки (військова, економічна, енергетична, соціальна, екологічна, інформаційна, кібербезпека) і які рішення кандидат пропонує для відповіді на них?
Які цілі стосовно звільнення тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу ставить кандидат перед собою та усім сектором безпеки та оборони України?
Який, на думку кандидата, є найкращий шлях гарантування безпеки України: ставка на власні сили чи приєднання до існуючих договорів колективної безпеки?
Які завдання оборонної реформи ставить кандидат на наступні 5 років? Яким чином кандидат збирається досягати заявлені цілі?
Які завдання реформування сектору безпеки ставить кандидат на наступні 5 років? Як кандидат бачить проблеми на шляху реформування сектору безпеки і які засоби їх подолання він пропонує?
Які вимоги та критерії застосовуватиме кандидат під час прийняття кадрових рішень щодо оновлення керівництва Міністерства оборони, Генерального штабу України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України?
Які законодавчі акти буде пропонувати кандидат Верховній Раді для зміцнення обороноздатності та національної безпеки України? Яким чином кандидат збирається узгоджувати безпекову та оборонну політику із Кабінетом міністрів України?

Ця «Пам'ятка для дебатів між кандидатами у президенти» підготовлена Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва в рамках проекту «Національний екзит-пол 2019», що здійснюється за фінансової підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, Представництва Європейського Союзу в Україні, Міжнародного фонду «Відродження», Посольства Канади в Україні, вказано на сайті огранізації. 

Нагадаємо, другий тур президентських виборів відбудеться в Україні 21 квітня 2019 року.

«Аргумент»

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

14:16
Друзі за три години зібрали 168 тис. гривень для застави фігурантці справи Шеремета Яні Дугарь
13:37
«Газпром» зупинив прокачку газу через Польщу попри існуючу бронь і контракти — ЗМІ
12:50
Уряд звільнив голову Держгеокадастру, якого признгачили на посаду півроку тому; його наступником може стати поплічник Андрія Деркача
11:19
Суддя поскаржилась на адвоката, що позивається до неї про захист репутації
11:03
ФГВФО розповсюджує фейки про «Укрінком» - Володимир Клименко
10:26
Друга Зеленського хочуть притягнути до відповідальності за побиття козла
09:28
Телеканали олігархів стали масово ігнорувати мовні квоти
08:45
Справа Шеремета: Кузьменко продовжили арешт до 24 липня
20:01
У вівторок Україну накриє дощами, вдень до +14 - +19 градусів (МАПА)
19:09
Bloomberg: российские и сирийские наемники Хафтара в Ливии массово дезертируют с передовой

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com