Спецслужби Словаччини звинуватили РФ у спробі проникнення в систему держуправління

|
Версия для печатиВерсия для печати

Словацька інформаційна служба заявила про спроби спецслужб Російської Федерації вплинути на державну політику Словаччини, через заходи по проникненню в органи державного управління Словацької республіки та спроби встановлення зв'язків з носіями конфіденційної інформації в Словаччині.

Крім того, російські і проросійські ЗМІ проводять інформаційні кампанії, спрямовані на підрив єдності ЄС і НАТО, а також дискредитацію цих організацій серед населення Словаччини. 

Про це в своїй статті «Приховуючи російські зв'язки» на порталі Visegrad Insight пише президент словацького Інституту зі зв'язків з громадськістю (IVO) Григорій Месежніков, зазначає Information agency Guild Hal.

«Наприкінці вересня 2020 року Словацька інформаційна служба (SIS) опублікувала звіт про свою роботу за 2019 рік. У розділі, присвяченому контррозвідці, мова йде про діяльність розвідок іноземних держав проти інтересів Словацької Республіки та її союзників і основна увага була приділена Росії і Китаю. За даними SIS діяльність спецслужб РФ була спрямована проти інтересів Словацької республіки, як члена ЄС і НАТО », - пише автор.

«Агенти російських спецслужб, що діють на території Словацької республіки в основному під дипломатичним прикриттям, прагнули проникнути в центральну державну адміністрацію і органи сил безпеки, намагалися завербувати співробітників в енергетичній та військовій сферах. Представники спецслужб РФ регулярно брали участь в професійних заходах, присвячених енергетичним і військовим питанням, де намагалися встановити зв'язки з особами, що мають доступ до конфіденційної і таємної інформації з середовища представників ЄС і НАТО, а також з людьми, наближеними до державних службовців високих рангів», - розповідає аналітик.

Автор пише, що в розділі звіту, присвяченому гібридним загрозам, SIS вказує, що: «Словаччина, як член ЄС і НАТО зіткнулася з кампаніями впливу іноземних держав, спрямованими на послаблення політичної згуртованості обох організацій з метою підриву їх єдності і здатності діяти проактивно і захищатися. Іноземні гравці акцентовано працювали, намагаючись вплинути на еліти, професійні спільноти і населення Словаччини з метою викликати недовіру до цих міжнародних організацій і поставити під сумнів готовність союзників до солідарності як членів ЄС і НАТО».

«Основними джерелами кампаній з дискредитації ЄС і НАТО були російські джерела (офіційні ЗМІ, державні установи, аналітичні центри, експерти), якы формують загальну лінію кампаній. Їх наративи надалі поширювалися аналогічними ЗМІ і організаціями в інших європейських країнах. У Словаччині основними каналами поширення проросійських наративів були проросійські неурядові організації та групи в соціальних мережах, російські ЗМІ, включаючи їх закордонні відділення (...) », - зазначає президент словацького Інституту зі зв'язків з громадськістю.

«Вони (SIS) відзначили, що це не перша спроба проникнення спецслужб РФ в систему державного управління Словацької республіки», - додав Григорій Месежніков.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:00
В Україні протягом середи від 2° морозу до 9° тепла, дощі на північному сході (МАПА)
19:02
Археолог знайшов «будинок Ісуса Христа» (ФОТО)
18:11
Ексміністерка про роботу МОН: цілеспрямоване і системне шкідництво чи тотальний непрофесіоналізм
17:23
Sony и Canon розробляють технологію «голограм» для онлайн-трансляцій
16:52
Рівень компетенції СБУ: "керівники ХТЗ вимагали з працівників хабаря за поселення в заводські гуртожитки"
15:26
Держборг України зріс на 347 млрд грн за 3 квартали 2020 року - Рахункова палата
15:16
Хроніка ООС на 24 листопада: поранення зазнав один воїн, ЗСУ вогонь у відповідь не вдкивали
13:02
Виплата держборгу з'їла кожну восьму гривню бюджету-2020 - Рахункова палата
12:33
Українська освіта новій владі не потрібна: уряд ще на рік переніс ріст зарплат вчителів
11:24
Як знайти лікаря для укладення декларації, не виходячи з дому

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com