Спецслужби Словаччини звинуватили РФ у спробі проникнення в систему держуправління

|
Версия для печатиВерсия для печати

Словацька інформаційна служба заявила про спроби спецслужб Російської Федерації вплинути на державну політику Словаччини, через заходи по проникненню в органи державного управління Словацької республіки та спроби встановлення зв'язків з носіями конфіденційної інформації в Словаччині.

Крім того, російські і проросійські ЗМІ проводять інформаційні кампанії, спрямовані на підрив єдності ЄС і НАТО, а також дискредитацію цих організацій серед населення Словаччини. 

Про це в своїй статті «Приховуючи російські зв'язки» на порталі Visegrad Insight пише президент словацького Інституту зі зв'язків з громадськістю (IVO) Григорій Месежніков, зазначає Information agency Guild Hal.

«Наприкінці вересня 2020 року Словацька інформаційна служба (SIS) опублікувала звіт про свою роботу за 2019 рік. У розділі, присвяченому контррозвідці, мова йде про діяльність розвідок іноземних держав проти інтересів Словацької Республіки та її союзників і основна увага була приділена Росії і Китаю. За даними SIS діяльність спецслужб РФ була спрямована проти інтересів Словацької республіки, як члена ЄС і НАТО », - пише автор.

«Агенти російських спецслужб, що діють на території Словацької республіки в основному під дипломатичним прикриттям, прагнули проникнути в центральну державну адміністрацію і органи сил безпеки, намагалися завербувати співробітників в енергетичній та військовій сферах. Представники спецслужб РФ регулярно брали участь в професійних заходах, присвячених енергетичним і військовим питанням, де намагалися встановити зв'язки з особами, що мають доступ до конфіденційної і таємної інформації з середовища представників ЄС і НАТО, а також з людьми, наближеними до державних службовців високих рангів», - розповідає аналітик.

Автор пише, що в розділі звіту, присвяченому гібридним загрозам, SIS вказує, що: «Словаччина, як член ЄС і НАТО зіткнулася з кампаніями впливу іноземних держав, спрямованими на послаблення політичної згуртованості обох організацій з метою підриву їх єдності і здатності діяти проактивно і захищатися. Іноземні гравці акцентовано працювали, намагаючись вплинути на еліти, професійні спільноти і населення Словаччини з метою викликати недовіру до цих міжнародних організацій і поставити під сумнів готовність союзників до солідарності як членів ЄС і НАТО».

«Основними джерелами кампаній з дискредитації ЄС і НАТО були російські джерела (офіційні ЗМІ, державні установи, аналітичні центри, експерти), якы формують загальну лінію кампаній. Їх наративи надалі поширювалися аналогічними ЗМІ і організаціями в інших європейських країнах. У Словаччині основними каналами поширення проросійських наративів були проросійські неурядові організації та групи в соціальних мережах, російські ЗМІ, включаючи їх закордонні відділення (...) », - зазначає президент словацького Інституту зі зв'язків з громадськістю.

«Вони (SIS) відзначили, що це не перша спроба проникнення спецслужб РФ в систему державного управління Словацької республіки», - додав Григорій Месежніков.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]