ЄСПЛ перекваліфікує радянські злочини на геноцид, — Міністр юстиції Литви

|
Версия для печатиВерсия для печати

За словами міністра юстиції Литви Ельвінаса Янкявічюса, рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), що визнає радянські репресії проти післявоєнних литовських партизанів геноцидом, змінить поширену оцінку радянських злочинів.

Про це повідомляє Польське радіо.

«На думку міжнародного співтовариства раніше радянські репресії, на відміну від репресій нацистських, не були визнані злочином геноциду. Дане рішення змінює ситуацію докорінно», – зазначив Янкявічюс у четвер, 14 березня, в інтерв’ю для радіостанції Żiniu Radijas.

У вівторок ЄСПЛ постановив, що рішення литовського суду, згідно з яким післявоєнні репресії проти партизанів визнаються геноцидом, є правомірним. Справу суд розглядав згідно зі зверненням екс-службовця КДБ Станісловаса Дрелінґи, обвинуваченого у причетності до геноциду. У 1956 році він брав участь у затриманні провідника литовського антикомуністичного підпілля Адольфаса Раманаускаса-Ванаґаса.

Це рішення Литва назвала історичним, зазначивши, що вперше було офіційно визнано те, що постійні радянські репресії проти повоєнних партизанів повинні були змінити демографічний склад литовського населення.

Партизанська війна в Литві, відома як «війна після війни», почалась у липні 1944 року після окупації радянської армії, а закінчилась навесні 1953. Вважається, що антикомуністичну підпільну боротьбу вело приблизно 50 тисяч осіб.

Адольфаса Раманаускаса-Ванаґаса, якого вважають провідником антикомуністичного підпілля, арештували у 1956 році, а після року тортур розстріляли. Після багатьох років пошуку його останки знайшли минулого року на вільнюському цвинтарі Антакалніо.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]