ЄСПЛ перекваліфікує радянські злочини на геноцид, — Міністр юстиції Литви

|
Версия для печатиВерсия для печати

За словами міністра юстиції Литви Ельвінаса Янкявічюса, рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), що визнає радянські репресії проти післявоєнних литовських партизанів геноцидом, змінить поширену оцінку радянських злочинів.

Про це повідомляє Польське радіо.

«На думку міжнародного співтовариства раніше радянські репресії, на відміну від репресій нацистських, не були визнані злочином геноциду. Дане рішення змінює ситуацію докорінно», – зазначив Янкявічюс у четвер, 14 березня, в інтерв’ю для радіостанції Żiniu Radijas.

У вівторок ЄСПЛ постановив, що рішення литовського суду, згідно з яким післявоєнні репресії проти партизанів визнаються геноцидом, є правомірним. Справу суд розглядав згідно зі зверненням екс-службовця КДБ Станісловаса Дрелінґи, обвинуваченого у причетності до геноциду. У 1956 році він брав участь у затриманні провідника литовського антикомуністичного підпілля Адольфаса Раманаускаса-Ванаґаса.

Це рішення Литва назвала історичним, зазначивши, що вперше було офіційно визнано те, що постійні радянські репресії проти повоєнних партизанів повинні були змінити демографічний склад литовського населення.

Партизанська війна в Литві, відома як «війна після війни», почалась у липні 1944 року після окупації радянської армії, а закінчилась навесні 1953. Вважається, що антикомуністичну підпільну боротьбу вело приблизно 50 тисяч осіб.

Адольфаса Раманаускаса-Ванаґаса, якого вважають провідником антикомуністичного підпілля, арештували у 1956 році, а після року тортур розстріляли. Після багатьох років пошуку його останки знайшли минулого року на вільнюському цвинтарі Антакалніо.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com