ЄСПЛ визнав порушення у справі довічно засудженого, який помер у СІЗО

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Європейський суд із прав людини визнав порушення влади України у справі довічно засудженого Олександра Рафальського, який помер у СІЗО в Києві в 2016 році.  Як встановили в ЄСПЛ, під час затримання в 2001 році Рафальського били, душили і катували струмом, щоб отримати зізнання в організації й участі у вбивстві п’яти людей

Рішення опубліковане на сайті ЄСПЛ. Суд визнав, що у справі Рафальського були порушені статті Конвенції з прав людини щодо заборони катування, нелюдського і такого, що принижує гідність, поводження, зазначає Радіо Свобода.

Як встановили в ЄСПЛ, 13 червня 2001 року Рафальського затримали тодішні міліціонери у квартирі його знайомого в Києві й жорстоко побили під час та після арешту. У період з 13 до 26 червня 2001 року Рафальського безпідставно поміщали в різні місця тримання під вартою в Київській області під фальшивим приводом, нібито він – безхатько без документів. При цьому його били, душили і катували струмом, щоб отримати зізнання в організації й участі у вбивстві п’яти людей, вказує суд.

ЄСПЛ присудив виплатити компенсацію у справі в розмірі 15 тисяч євро.

20 жовтня 2016 року в Києві в Лук’янівському СІЗО вночі помер Олександр Рафальський, засуджений до довічного позбавлення волі. Як повідомив правозахисник Андрій Діденко, понад півтора року Рафальський перебував у СІЗО, він там був у статусі потерпілого по двох кримінальних провадженнях, які було розпочато щодо катування й фабрикування справи.

У Мін’юсті повідомили на запит Радіо Свобода, що, за даними бюро судово-медичної експертизи, причиною смерті Рафальського стало «фульмінантне ускладнення наявного хронічного захворювання серцево-судинної системи».

Олександр Рафальський перебував за ґратами майже 15 років. Його засудили до довічного ув’язнення за вбивство чотирьох осіб, серед яких 11-річний хлопчик. Рафальський своєї вини не визнав.

 

Справа Олександра Рафальського стала однією з найгучніших, повідомлялося про кричущі факти його катування: як за допомогою побиття, так і з застосуванням струму, психологічного тиску, коли його, наприклад, змушували копати собі яму.

«Аргумент»

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]