Справа "діамантових прокурорів": свідки не з’явились на засідання

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Оболонському районному суді 18 червня пройшло засідання у так званій справі діамантових прокурорів. У суді мали заслухати свідків сторони обвинувачення. Із п’яти свідків, яких заявив прокурор Офісу генеральної прокуратури Яніс Сімонов, жоден не з’явився до зали суду.

Про це пповідомляє кореспондент LB.ua

"На минулому засіданні суд вирішив порядок дослідження доказів. Ми пропонували почати з матеріалів провадження, потім допит свідків наших, якщо будуть свідки у сторони захисту, доповнення і все інше. Суд все ж таки став на сторону того, що потрібно допитувати спершу свідків, оскільки вони вбачають, що матеріали, які надавалися Голосіївському суду, для них є надбанням судової справи, однак вони про них нічого не знають, і прокурор повинен готувати список доказів по цим матеріалам. Вони вирішили на минулому засіданні викликати на сьогодні п’ять свідків, перші по списку, яких ми пропонували викликати в суд. Сьогодні даних про те, що свідки отримали повістки, немає. Тобто зворотнього повідомлення, чи отримували вони належним чином цю повістку, немає", - прокоментував LB.ua Сімонов. 

Прокурор також зазначив, що його не зобов’язували забезпечити явку свідків на засідання і вказав, що якщо свідки не прибувають, суд може змінити порядок дослідження доказів, щоб пришвидшити розгляд цієї справи.

“Я хочу розпочати з матеріалів і готую список цих доказів. Ми вивчили матеріали судової справи, тобто опис кримінального провадження не змінений, однак це великий обсяг, і ми готуємо, можливо, на наступне або через засідання, у нас буде відповідний список, по якому ми будемо пропонувати змінити порядок дослідження", - додав Яніс Сімонов.

На минулому засіданні адвокат обвинувауваного Володимира Шапакіна, Сергій Козаченко, назвав справу щодо свого підзахисного політичною і вказав, що обвинувачені були фактично використані для того, щоб вчинити розправу над генеральним прокурором та іншими посадовими особами.

Нагадаємо, справу три роки розглядали в Голосіївському райсуді, але наприкінці вересня 2019 року вирішили передати матеріали в новостворений Вищий антикорупційний суд. Той не визнав свою юрисдикцію і повернув справу назад. У лютому справа була передана в Оболонський районний суд. 

Згідно з матеріалами кримінальної справи, у 2015 році громадянин Рак передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, знайомому з "діамантовими прокурорами" - тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним.

Рак був одним з неофіційних співвласників компанії "Гідроекоресурс", яка відновлювала водойми. У 2015 році підприємство проводило розчищення водойми Погребський Старий у Київській області. Підприємцям інкримінували, що під приводом розчищення вони незаконно видобували пісок. Надалі під час закриття цієї справи "діамантові прокурори" нібито вимагали гроші.

6 липня 2015 року Шапакіна і Корнійця затримали в будівлі Головного слідчого управління. Під час обшуку вдома у Корнійця знайшли 35 пакетів з діамантами, що дало привід ЗМІ охрестити цю справу справою "діамантових прокурорів".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]