Справа Савченко-Рубана: суд задовольнив вимогу захисту про відвід суддів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Суддівська колегія Чернігівського районного суду Чернігівської області задовольнила заяву сторони захисту про відвід суддів у справі народного депутата Надії Савченко та екс-керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана. 

Відповідне рішення суд ухвалив у четвер, 14 лютого, на підготовчому засіданні у справі Савченко і Рубана, повідомляє  Укрінформ.

"Заяву захисників... щодо відведення колегії суддів у складі Дмитра Криворученка, Світлани Майбороди та Лариси Хоменко задовольнити та звернутися до апеляційного суду Чернігівської області...", - оголосив рішення головуючий суддя Криворученко. Один із адвокатів Савченко Дмитро Лойфман пояснив журналістам, що тепер Чернігівський райсуд має передати матеріали справи до Чернігівського апеляційного суду для визначення підсудності.

"Якщо ж такого суду на території Чернігівської області немає, апеляційний суд повинен буде відправити матеріали до Верховного суду, щоб той заново визначив територіальну підсудність цієї справи", - зазначив захисник.

Рішення про відвід суддівської колегії було ухвалено з другої спроби. Спочатку з такою вимогою виступив адвокат Савченко Анатолій Жажиєв, однак суд його клопотання відхилив. Тоді захисники попросили для ознайомлення документи щодо автоматичного розподілу кримінальної справи, яких вони не бачили, і, ознайомившись із ними, заявили про порушення процедури і необхідність відводу суду. Це порушення, за словами адвокатів, полягає у тому, що при розподілі справи в Чернігівському райсуді був недотриманий принцип імовірності. Зокрема, система вибирала трьох суддів із трьох наявних, які мають допуск до роботи з документами, що містять державну таємницю. А коли виявилось, що в день розподілу третій суддя перебуває у відрядженні, до складу колегії вже в ручному режимі було включено суддю без такого допуску - Світлану Меженнікову.

Ще на початку судового засідання суддя Меженнікова взяла самовідвід. Пізніше на її місце було призначено Ларису Хоменко, яка має допуск до державної таємниці.

Водночас законність проведеного розподілу справи поставили під сумнів усі адвокати, що представляли інтереси Савченко та Рубана.

Як повідомлялося, справу Савченко та Рубана рішенням колегії Верховного суду України перенесли до Чернігова 11 лютого.

Рубана затримали 8 березня 2018 року на КПВВ "Майорське". За інформацією правоохоронних органів, він намагався вивезти з окупованої території Донецької області велику партію зброї. Рубана підозрюють у незаконному поводженні зі зброєю та підготовці терактів, зокрема збройних замахів на державних діячів та політичних лідерів.

Пізніше була заарештована й Надія Савченко, яку вважають спільницею Рубана. 22 березня 2018 р. Верховна Рада України дала згоду на її притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт.

Савченко інкримінують низку злочинів, передбачених сімома статтями Кримінального кодексу України. Зокрема, їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]