Справа Шеремета: опубліковано три експертизи щодо зросту підривників

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Дві експертизи були зроблені у 2016 році, а ще одна нещодавно – вже на початку 2020-го.

У мережі з'явилися результати трьох експертиз зросту людей, які були зафіксовані відеокамерами, коли під автомобіль Павла Шеремета у 2016 році закладали вибухівку. Як передає Цензор.НЕТ, матеріали опублікувала на юридична компанія "СЕНС Консалтинг".

Вказується, що офіційний зріст Андрія Riffmaster Антоненка – 180 см, зазначає 5 канал.

Зазначається, що на судовому засіданні 20 лютого 2020 року прокурор Сергій Зузак на вимогу судді Печерського райсуду надав три висновки фототехнічних експертиз – вони встановлювали зріст чоловіка та жінки, яких зафіксували камери зовнішнього відеоспостереження на вул. Липинського, 5, приблизно о 2:40 20 липня 2016 року.

  1. Перший висновок від 25 серпня 2016 року №9-2/56Ф зробив завідувач сектору фототехнічних, портретних досліджень Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ) Терешкевич Андрій. Він встановив, що зріст особи №1 (з кепкою на голові)  – 170 см, з можливим відхиленням у ±3%. Зріст особи №2 (з предметом у руках) відповідає відмітці 165 см на нівелірній лінійці з тим же відхиленням у ±3%.
  2. Другий висновок вже від 1 вересня 2016 року № 214/ІКТ був зроблений головним судовим експертом сектору мистецтвознавчих та психологічних видів досліджень відділу досліджень у сфері інформаційних технологій ДНДЕКЦ Переїденком Андрієм. За наданими відеофайлами він встановив зріст особи у кепці на рівні 172 см ±5,16 см. Зріст особи в капюшоні – 166,5 см ±4,98 см.
  3. Третій висновок був замовлений стороною обвинувачення 13 січня 2020 року в КНДІСЕ одразу після заяви адвокатів Антоненка про необхідність дослідження результатів першої експертизи. Висновок №2542/20-35 зроблений 14 лютого 2020 року Дем'яненком Русланом, судовим експертом відділу фоноскопічних, комп'ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ. Відповідно до нього – встановити зріст осіб, яких зафіксовано на відеозаписах, із достатньою точністю неможливо.

"Будь-якому об'єктивному неупередженому спостерігачеві зрозуміло, що третій висновок є явним проявом особливої лояльності до слідства з боку експерта з ознаками спотворення результату. Він також фактично дискредитує експертну роботу поліцейської експертної установи і роботу поліції загалом. Але головне, що перші висновки він, вочевидь, не спростовує", – наголошується у повідомленні "Сенс Консалтинг".

У грудні 2019 року правоохоронці затримали трьох підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.

За версією слідства, Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто разом із Антоненком, який також фігурує як організатор. Суд арештував Кузьменко та Антоненка. Дугарь перебуває під нічним домашнім арештом.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com