Справа "Україна проти Росії" у ЄСПЛ щодо порушення прав людини у Криму: РФ заперечує усі звинувачення

|
Версия для печатиВерсия для печати

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розпочав слухання у міждержавній справі «Україна проти Росії» щодо обвинувачення до російської сторони у порушенні Європейської конвенції прав людини в окупованому Криму.

Слухання проходять у середу у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Українську сторону на слуханнях представляє заступник міністра юстиції України – уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Україна внесла цей позов до ЄСПЛ проти РФ 13 березня 2014 року.

«Уряд України заявляє, що Російська Федерація здійснює контроль над Автономною Республікою Крим, невід'ємною частиною України, із 27 лютого 2014 року. Контроль (з боку Росії - ред.) над ситуацією призвів до численних порушень Конвенції», - йдеться у прес-релізі ЄСПЛ щодо порушеної справи України проти Росії.

Серед конкретних порушень Україна вказує на убивства з боку Росії українських військовослужбовців, правоохоронців та цивільних осіб. Також ідеться про випадки застосування тортур, неналежного поводження, протиправного утримання з боку РФ українських громадян.

Росія заперечує усі вимоги скарги України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо порушення російським окупаційним режимом прав людини у Криму.

Про це йдеться у "зауваженнях влади Російської Федерації з питання відповідності скарги, наданої до Великої палати Європейського суду з прав людини", які є у розпорядженні власного кореспондента Укрінформу у Страсбурзі.

Зазначений документ озвучив у середу у Європейському суді уповноважений Російської Федерації при ЄСПЛ – заступник міністра юстиції РФ Михайло Гальперін.

"Влада Російської Федерації заявляє, що ця скарга не відповідає вимогам істинної скарги, поданої із належною метою захисту прав і свобод людини", - вважають у Москві.

Окрім цього, російська сторона у ЄСПЛ заявляє, що скарга нібито не підтверджена належними доказами, була подана із порушеннями тощо.

Окремо РФ заявляє, що не "допускала жодної адміністративної практики відносно подій зазначеної справи".

Нині ЄСПЛ розглядає п'ять міждержавних справ України проти Росії після початку російської збройної агресії. Окрім цього, зареєстровано близько 4 тис. персональних справ, пов'язаних із подіями у Криму та на сході України.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]