Справу хворого, який погрожував Порошенку, розслідують два роки, бо експрезидент не йде на допит

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя продовжив строк досудового розслідування у справі про погрози вбивством президенту Петру Порошенку.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 7 лютого.

10.05.2018 до ГУНП у м. Києві надійшли матеріали Департаменту захисту державності СБУ про те, що 26 квітня 2018 на офіційну електронну поштову адресу Приймальні Адміністрації Президента України з емейла [email protected] надійшли листи з погрозами вбивством та заподіяння шкоди здоров’ю президенту Порошенку. Виявила і передала СБУ ці листи головний консультант АП, яка опрацьовувала звернення громадян.

У подальшому з’ясовано, що автор листів проживає у Запорізькій області. У Департаменту охорони здоров’я не було інформації про його лікування у медзакладах. Однак мати цього чоловіка стверджує, що її син страждає психічними розладами. З 2009 до 2012 року він періодично перебував на стаціонарному лікуванні в психіатричних лікарнях, а у подальшому відмовився від лікування, що сильно позначилося на його здоров’ї, проявилося в агресії та неконтрольованих діях. Жінка пояснила, що син не усвідомлює свої вчинки та не має умислу на насильство щодо державного діяча, а його дії викликані тим, що він боїться за своє життя, тому що через хворобу вважає, що за ним слідкують працівники СБУ. Також в якості свідка допитувався брат, який повідомив, що цей чоловік проживає за місцем реєстрації, але нікому не відкриває двері, тому що психічно хворий і боїться людей. Ці обставини підтвердила і сусідка.

У лютому 2019 листи з погрозами Порошенку відправили на семантико-текстуальну експертизу до Харківського інституту Бокаріуса. Щоб дочекатися висновку експертів, розслідування продовжували до 10 серпня 2019.

У липні 2019 низку слідчих дій було доручено співробітникам Головного управління Нацполіції Києва. Вони мають відібрати заяву про вчинення злочину стосовно Петра Порошенка, визнати його потерпілим, вручити йому пам’ятку про процесуальні права та обов’язки потерпілого та допитати. У разі якщо Порошенко не вважає себе потерпілим слідчим треба допитати його в якості свідка. Оскільки столичній поліції не вистачало одного місяця для зустрічі з Порошенком, то строк розслідування продовжили на півроку.

Але і в наступні півроку слідчі не змогли поспілкуватися з колишнім президентом. На лютий 2019 у поліції пояснювали, що були неодноразові виклики Порошенка через адвоката, але до слідчих вони так і не з’явилися.

Наразі саме через відсутність показань Порошенка поліція не може закінчити розслідування. Старший слідчий вкотре попросив суд продовжити строк досудового розслідування, посилаючись на складність справи та необхідність проведення деяких слідчих і процесуальних дій.

Після допиту Порошенка слідчі вирішать, чи повідомляти автору листів про підозру. Якщо він стане підозрюваним, йому можуть призначити психіатричну експертизу.

Враховуючи складність справи, суд продовжив розслідування ще на 6 місяців.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]