Справу колишнього військового прокурора Кулика досі не передали Вищому антикорсуду

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Верховний суд відмовив у клопотанні прокурора про передачу справи за звинувачення колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика до Вищого антикорупційного суду.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 3 грудня.

26 вересня 2019 Голосіївський суд ухвалив передати справу до антикорупційного суду, але не напряму, а через Київський апеляційний. Останній побачив порушення процедури, оскільки перехідними положеннями КПК вже було надано судам першої інстанції права скеровувати справи напряму у Вищий антикорупційний суд. Також ця позиція була зафіксована в ухвалі Верховного суду.

Пізніше прокурор сам подав клопотання до Верховного суду про передачу справи до антикорупційного суду. Йшлося про те, що Кулик за час роботи у Головній військовій прокуратурі у 2016 році набув у власність активи на більше 2,8 млн. грн., законність набуття яких не підтверджується доказами.

Однак у лютому 2019 року стаття 368-2 Кримінального кодексу України визнана неконституційною і втратила чинність. Верховний суд робить висновок, що діяння було фактично декриміналізовано.

28 листопада 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів». За новим законом із положень ч. 5 ст. 216 КПК України щодо підслідності Національного антикорупційного бюро було виключено посилання на ст. 368-2 КК України і натомість введено посилання на ст. 368-5 КК України «Незаконне збагачення» в іншій редакції.

Водночас прокурор не надав Верхоному суду доказів, що справа передавалася до Вищого антикорупційного суду судом першої інстанції, тому неможливо встановити наявність спору щодо передачі цього провадження до іншого суду.

На думку суддів Верховного Суду, прокурором не наведено достатніх підстав, для передачі справи до Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, що після декриміналізації статті про незаконне збагачення у 2019 році Голосіївський суд Києва продовжив судити Костянтина Кулика по недіючій статті Кримінального кодексу, оскільки не знайшов можливості закрити справу на стадії судового розгляду, а прокурор принципово не хотів відмовитися від обвинувачення.

У 2017 році Кулик був переведений на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

У листопаді 2019 Кулика звільнили з органів прокуратури, тому що він не з’явився для проходження атестації.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com