США надіслали Великобританії офіційний запит щодо екстрадиції Ассанжа

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство юстиції США передало Великобританії офіційний запит на екстрадицію засновника викривальної інтернет-платформи WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Про це у понеділок, 10 червня, повідомило видання The Washington Post з посиланням на неназваного американського чиновника обізнаного зі справою, передає DW.COM.

Влада Сполучених Штатів звинувачує 47-річного уродженця Австралії в змові з екс-військовою США Челсі Меннінг, яка надала йому дані щодо американських операцій в Іраку та Афганістані. У травні засновнику WikiLeaks висунули звинувачення за 17 новими пунктами, серед яких - незаконне отримання і оприлюднення засекречених документів, що стосуються питань національної оборони. Якщо Ассанжа видадуть США і там його визнають винним за всіма 18 пунктами, засновника WikiLeaks можуть засудити до 175 років позбавлення волі.

11 квітня поліція Лондона заарештувала Джуліана Ассанжа в посольстві Еквадору в Великобританії. Поліцейські пред'явили йому ордер, виданий у червні 2012 року за неявку Ассанжа до суду.

Джуліан Ассанж переховувався в посольстві Еквадору в Лондоні з червня 2012 року, побоюючись арешту й екстрадиції до Швеції за звинуваченням у зґвалтуванні. Притулок викривачу надав у 2012 році тодішній президент Еквадору Рафаель Корреа.

У травні 2017 року органи юстиції Швеції закрили справу стосовно Ассанжа, проте засновник Wikileaks побоювався видачі владі США, де йому загрожує довічне позбавлення волі за публікацію секретних документів про операції Сполучених Штатів в Іраку і Афганістані.

1 травня 2019 року британський суд засудив Ассанжа до майже року ув'язнення за обвинуваченнями в порушенні умов звільнення під заставу.

Суд у шведському місті Уппсала 3 червня відхилив запит прокуратури Швеції на арешт засновника викривальної інтернет-платформи WikiLeaks Джуліана Ассанжа через звинувачення в зґвалтуванні.

Прокуратура сподівалася завдяки цьому запиту отримати дозвіл на екстрадицію Ассанжа з Великобританії, де він перебуває за ґратами. У відхиленому запиті йшлося про звинувачення в зґвалтуванні від 2010 року. У прокуратурі потребу в арешті Ассанжа мотивували побоюванням щодо його можливої втечі.

Утім, суд аргументував своє рішення тим, що нині Ассанжа можна допитати у Великобританії й без ордеру на його арешт. У травні прокуратура Швеції вирішила відновити закрите 2017 року розслідування щодо засновника платформи WikiLeaks Джуліана Ассанжа у справі про зґвалтування.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]