Стаття «Ціна страху» в польському тижневику «Wprost»: "Обама жорстко помилився"

|
Версия для печатиВерсия для печати

«Спроби применшення результатів візиту Анджея Дуди до Вашингтона не мають сенсу. Президент привозить зі США конкретні досягнення, бо американцям задобрювання поляків дуже знадобиться у глобальній грі», – пише Якуб Мєльнік у статті «Ціна страху» в тижневику «Wprost».

Про це повідомляє Польське Радіо.

«Якби не напружені відносини з Росією, насторога у стосунках США з Німеччиною, якби не Трамп і його штурханина із Китаєм, якби не війна у Сирії, Іран, Крим, Україна та Північний потік, хтозна, чи президент Дуда мав би такі причини для задоволення, як зараз», – наголошує публіцист.

«Те, що у Польщі буде більше американських солдатів, більше техніки і більше інфраструктури, яка дозволятиме швидко збільшити чисельність союзницьких військ, – це насамперед результат внутрішніх американських підрахунків. США, як і кожна імперія, вище за союзи ставить свої інтереси. Ми болісно в цьому переконалися за правління президента Барака Обами, який одним рухом відкинув вже готовий проект спорудження системи протиракетної оборони в нашій країні, не жаліючи заразом теплих слів для Польщі й поляків. Америка мала тоді інші інтереси, бо розраховувала на те, щоби домовитися з росіянами. Обама жорстко помилився, бо його наївні підрахунки скінчилися на російському вторгненні до України. Якби американські ракетні установки стояли у Польщі, то цієї операції напевно би не було. А оскільки вона відбулася, то було потрібно повернутися до концепції відстрашування братів-москалів, з безперечною вигодою для безпеки Польщі, – пише Якуб Мєльнік, і додає, – Нічого, однак, не можна отримати безкоштовно. Союзницьку підтримку треба купити, про що, власне, президент Трамп каже прямо від початку своєї каденції. Отже, ми її купуємо, інвестуючи у винищувачі-невидимки, за якими у світі стоїть довга черга охочих і котрих не кожному союзнику США дозволено мати. Купуємо також американську підтримку завдяки енергетичним контрактам, адже 8 млрд доларів, витрачених за американський скраплений газ – це не лише спосіб зменшення залежності від сировини з Росії…».

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com