Суд Дніпра підтвердив законність перейменування вулиці Героїв Сталінграду

|
Версия для печатиВерсия для печати

Мерія Дніпра виграла апеляцію на рішення Бабушкінського районного суду Дніпра, який скасував розпорядження міського голови про перейменування вулиці Героїв Сталінграду на проспект Богдана Хмельницького.

Відповідне рішення ухвалив Третій апеляційний адміністративний суд у Дніпрі, передає Радіо Свобода.

За рішенням суду, розпорядження в. о. мера Галини Булавки про перейменування вулиці визнане правомірним і таким, що ухвалене з дотриманням закону про декомунізацію.

У мерії Дніпра повідомили, що рішення суду першої інстанції було ухвалене ще 31 жовтня 2017 року, але на судовому засіданні оголосили тільки вступну й резолютивну частини постанови. Повний текст постанови міська рада отримала лише 29 вересня 2018 року, тільки тоді міська влада змогла підготувати і подати апеляційну скаргу.

У мерії також повідомили, що назва «вулиця Героїв Сталінграду» підпадає під законодавство «про декомунізацію», адже «містить символіку комуністичного тоталітарного режиму», що підтверджено висновком експертизи Інституту держави і права НАН України.

1 листопада 2017 року у прес-службі партії «Опозиційний блок» повідомили, що суд задовольнив позов депутата від фракції партії в міськраді Дніпра Олександра Сироти до колишньої в. о. міського голови Галини Булавки щодо перейменування вулиці Героїв Сталінграду на проспект Богдана Хмельницького, скасувавши перейменування. Повідомлялось, що Сирота подав до суду на Булавку ще в березні 2016 року. На думку позивача, назва вулиці не підпадала під декомунізацію, адже «ніяк не пов’язана ні з комуністичним режимом, ні з іменем Сталіна», а дана «на честь жертв Сталінградської битви».

У листопаді 2015 року в рамках виконання законів про декомунізацію в Дніпрі змінили назви кількох десятків топонімів. Відповідне розпорядження підписала тодішня виконувач обов’язків мера Галина Булавка після консультацій з Українським інститутом національної пам’яті. Відповідно до документа, вулиця Героїв Сталінграду стала проспектом Богдана Хмельницького.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com