Суд конфіскував у дурнуватого депутата Киви дохід від оренди жомової ями

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Адвокати політика оскаржать вердикт, вони стверджують, що разом із ямою він здавав в оренду нафтопереробний комплекс.

Депутат Верховної Ради України від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива має виплатити державі 1,25 мільйона гривень необґрунтованого доходу. Як повідомив DW адвокат політика Михайло Баховський, відповідне рішення у середу, 27 жовтня ухвалила Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду.

Стягнути з Іллі Киви 1,25 мільйона гривень вимагала Спеціалізована антикорупційна прокуратура - це один із перших в Україні цивільних позовів про стягнення в дохід держави необґрунтованих доходів. Йому передувало розслідування декларації депутата - в грудні 2019 року Кива повідомив, що отримав 1,2 мільйона гривень від приватної компанії за надання їй в оренду гаража та жомової ями біля містечка Заводське на Полтавщині.

САП змогла переконати суд, що угода про оренду була фіктивною: по-перше, Ілля Кива не був формальним власником земельної ділянки, на якій було розташовано гараж і яму, по-друге, компанія, яка взяла її в оренду, не вела на Полтавщині жодної діяльності і фігурувала в іншій кримінальній справі як підставна. До того ж, ринкова вартість гаражів і ями здавалася значно нижчою за 1,2 мільйона гривень.

Суд першої інстанції визнав дохід необґрунтованим у серпні цього року. Кива оскаржив вердикт, під час апеляційного розгляду його адвокати стверджували, що разом із ямою для відходів від переробки буряків він здав в оренду ще й нафтосховище.

"Там частина споруд для переробки і зберігання нафти ззовні, а частина - під жомовою ямою", - запевнив DW Михайло Баховський. Втім, він визнав, що ніколи не був у Заводському, а жомову яму бачив лише на відео. 

Адвокат депутата не став коментувати рішення суду в деталях, оскільки його повний текст іще не оголосили, однак пообіцяв подати касаційну скаргу. Зв'язатися із Іллею Кивою редакції не вдалось.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]