Суд повернув на посаду люстрованого на 10 років начальника Полтавської митниці ДФС

|
Версия для печатиВерсия для печати

За рішенням суду з 15 січня 2018 року радник податкової та митної справи І рангу, люстрований раніше, Микола Калініченко офіційно приступив до виконання обов’язків начальника Полтавської митниці ДФС.

Відповідний наказ був виданий Державною фіскальною службою України, яка програла у суді законність люстрації чиновника.

У митних органах України він працював з 2005 року. 

За даними реєстру судових рішень та Міністерства юстиції України, 26 жовтня 2015-го Миколу Калініченка звільнили з посади начальника полтавської митниці. Він був люстрований на 10 років, бо потрапив під дію закону «Про очищення влади» як особа, яка з 25 лютого 2010-го по 22 лютого 2014 року реалізувала державну митну політику.

Микола Калініченко одразу почав судову тяганину, намагаючись скасувати відповідний наказ.

20 січня 2016 року окружний адмінсуд Києва зупинив провадження у справі до вирішення у Конституційному Суді України справи щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади». 18 лютого 2016 року Київський апеляційний адмінсуд залишив цю ухвалу без змін.

12 квітня 2016 року Вищий адмінсуд України скасував зазначені ухвали. Справу направили до суду першої інстанції (окружний адмінсуд Києва) для продовження розгляду.

8 серпня 2016 року окружний адмінсуд Києва задовольнив позов Миколи Калініченка. Наказ ДФС України про звільнення визнали протиправним та скасували. 10 листопада 2016 року Київський апеляційний адмінсуд залишив цю ухвалу без змін.

Миколу Калініченка поновили на посаді начальника Полтавської митниці ДФС. З митниці стягнули 50 тис. грн у якості відшкодування середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

У листопаді 2016 року ДФС України подала касацію на таке рішення до Вищого адмінсуду України. Остаточне рішення суд прийняв 21 червня 2017 року. Касаційну скаргу не задовольнили, а рішення судів попередніх інстанцій залишили без змін.

Апеляційний суд вирішив, що за цей період Микола Калініченко не обіймав посаду, яка б дозволяла йому формувати та реалізувати митну політику в областях. Відповідні повноваження має Державна митна служба України — центральний орган виконавчої влади. Позивач же тоді очолював Новгород-Сіверську та Чернігівську митницю. Чому суди «опустили» період служби посадовця у Криму, незрозуміло.

Те, що після люстрації Микола Калініченко продовжував виконувати обов’язки начальника обласної митниці, підтверджують дані його декларацій за 2015, 2016 та 2017 роки. 

Згідно із даними декларацій, прописаний у Новгород-Сіверському Чернігівської області, але житло та земельні ділянки він має в Києві. Зокрема: 5 земельних ділянок на 0,1 га у Києві, 0,2 га у Кривопіллі Верховинського району Івано-Франківської області (його повна власність), 0,3 га у Березані Київської області, 0,05 га у Верховині Верховинського району Івано-Франківської області (повна власність дружини Ганни) та 0,06 га у Києві (орендована);
2 житлових будинки на 608,2 м² у Києві (повна власність посадовця) та 76,5 м² у Верховині Верховинського району Івано-Франківської області (власність дружини);
2 квартири у Києві на 70,5 м² та 46,1 м² — одна у повній власності дружини, друга належить їй на третину;
2 офіси у Києві на 156 м² та 75 м² — перший наполовину належить чиновнику, другий — дружині, також наполовину.
Крім престижного житла та землі, Микола Калініченко має ще одну ознаку успішності — золотий годинник Breguet за 200 тис. грн. У декларації він вказав, що придбав його у 2000 році.

Кожен член родини Калініченків має власний автомобіль:

Микола Калініченко — Toyota Land Cruiser 200 2012 р.в., придбаний у 2015 році за 148,8 тис. грн;
дружина Ганна Калініченко — Toyota RAV 4 2006 р.в., придбаний того ж року за 150 тис. грн;
син Олександр Калініченко — BMW 525D 2014 р.в., придбаний у жовтні 2017 року за 1,07 млн грн.
Ще одну машину Микола Калініченко продав минулого року за 878 тис. грн. Решту доходів склала зарплата дружини, перерахунок з-за кордону від її матері, дохід від надання майна в оренду та виплата чиновнику за час вимушеного прогулу.

Крім того, Микола Калініченко володіє 11,67% капіталу ТОВ «Катеринчук, Моор і партнери».

Нагадаємо, за час перебування на посаді начальника Полтавської митниці ДФС Миколи Калініченка у службі викрили двох керівників-хабарників. Начальник митного поста «Лтава» Сергій Бабенко відбувся штрафом, а начальник митного поста «Кременчук» Ігор Гречка отримав 5 років ув’язнення. Ще одного керівника у структурі ДФС Полтавщини затримали за підозрою у хабарництві. Це начальник відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області Олександр Валерійович Калініченко. Його відсторонили від посади та посадили під домашній арешт.

«Аргумент»


В тему:

За матеріалами Полтавщина

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:01
В Україні в четвер вдень повітря прогріється до +5 - +10 градусів, дощі на заході (МАПА)
19:04
Середньомісячний дохід переселенців в Україні - 3,6 тисячі гривень
18:27
У Швейцарії викрили і засудили російського шпигуна, подробиці розповіли ЗМІ
18:09
Щоб стати такою, як Польща сьогодні, ВВП України має 20 років зростати по 6% — представник МВФ
17:50
"Те, що я побачив, викликало у мене обурення" - Кривонос просить Зеленського не підписувати оборонне держзамовлення
16:06
Рекордну суму грошей витратили українці у Польщі у 2019 році — статистика
15:05
В уряді викрили кримінальну схему при розробці софту для боротьби з підробленими ліками
14:51
Китайські вчені заявили про подолання піку епідемії коронавірусу
13:57
Бойовики глумляться: 58 тонн копійок у мішках - у водоканалі розповіли, як "ЛНР" платить за воду
13:08
Хроніка ООС на 19 лютого: втрат серед Об’єднаних сил немає

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com