Суд продовжив тримання під вартою підозрюваному в організації вбивства «Сармата»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський районний суд Києва вчора продовжив на два місяці термін тримання під вартою Віктору Власюку — підозрюваному в організації вбивства Віталія Олешка «Сармата».

Про це повідомляє Громадське.

Сторона обвинувачення обґрунтувала необхідність продовження арешту ризиками втечі підозрюваного, тиску на свідків, слідство та знищенню речових доказів.

За даними слідства, Власюк є лідером злочинного угрупування Дніпра до якого входило близько 10 осіб, серед яких інші підозрювані у справі, зокрема Артем Матюшин, Микола Ломака, Олександр Обухов, Максим Владимиренков, Тарас Мовчан, Денис Зеленкін, Кузнєцов та Смірнов. Саме Віктор Власюк, за даними слідства, отримав замовлення від невстановленої особи на вбивство Віталія Олешка та разом з іншими підозрюваними Євгеном Бродським та Михайлом Сігідою розробив план вчинення злочину. 

Сторона захисту Власюка заперечувала проти задоволення клопотання, наголошуючи на тому, що підозра необґрунтована, доказів вини недостатньо і справа сфальсифікована. До того ж, захист заявив, що в розшук Власюк був оголошений за хуліганство, а про його причетність до вбивства «Сармата» свідчать лише телефонні переговори з іншими фігурантами.

Сам Власюк підтримав своїх захисників. У коментарі Громадському чоловік зазначив, що до нього не звертався Євген Бродський, з Сігідою він бачився лише один раз, а група інших підозрюваний виїжджала у Бердянськ не за його вказівкою, він про це не знав та додав, що «хлопців просто підставили». 

 

Віктору Власюку інкримінують організацію замовного вбивства, у разі доведення вини йому загрожує до 15 років або довічне позбавлення волі. Також йому інкримінують розбійний напад та бандитизм.

Наразі справа вбивства Віталія Олешка «Сармата» об'єднана ще з однією — розбійний напад на родину Поплавських у Дніпрі, що мав місце 4 липня 2018 року. У ній підозрюваними проходять четверо осіб так званої групи Віктора Власюка — ймовірного замовника вбивства «Сармата»: Тарас Мовчан, Денис Зеленкін, Руслан Кузнєцов, Сергій Смірнов. Слідство вважає, що ці дві справи пов'язані між собою.

В об'єднаній справі фігурують 11 прізвищ: Артем Матюшин, Олександр Обухов, Микола Ломака, Максим Владимеренков, Михайло Сігіда, Євген Бродський, Віктор Власюк — їм інкримінують умисне вбивство та Мовчан, Зеленкін — їх підозрюють у стеженні за «Сарматом» та Сергій Смірнов, Руслан Кузнєцов — їх підозрюють у розбійному нападі у Дніпрі.

Підозрюваних виконавців вбивства «Сармата» затримали 31 липня минулого року у день скоєння злочину (Артем Матюшин, Микола Ломака, Олександр Обухов, Максим Владимеренков). Наприкінці серпня Артем Матюшин два викривальні покази на ймовірного організатора вбивства Михайла Сігіду.

У вересні поліція затримала підозрюваного організатора вбивства Віталія Олешка Михайла Сігіду. 16 грудня 2018 року поліція затримала ймовірного замовника вбивства "Сармата". Ним виявився 34-річний бізнесмен із Дніпра Євген Бродський. 8 лютого у Львові поліція затримала ще одного фігуранта справи "Сармата" Віктора Власюка, який, за даними слідства, є лідером злочинного угруповання Дніпра, колишній «торнадівець». Наразі він вже відбуває покарання за стрілянину травня 2013, наприкінці березня йому оголосили підозру у справі "Сармата".

Особу, яка мала особисту неприязнь до Олешка та замовила його вбивство, наразі слідство не встановило.


 

В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com