Суд розблокував справу щодо розстрілів на Інститутській

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Святошинський суд Києва розблокував розгляд справи про розстріли на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. Вже з грудня цього року суд продовжить слухати справу щодо обвинувачених екс-співробітників спецпідрозділу «Беркут» Олександра Маринченка та Сергія Тамтури. Щодо решти обвинувачених — Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна — розгляд справи призупинили та виділили в окреме провадження.

Питання щодо виділення провадження щодо Янішевського, Аброськіна та Зінченка на початку засідання порушив головуючий суддя Сергій Дячук, повідомляє  «Судовий репортер» .

«В дане судове засідання не прибули Янішевський, Зінченко та Аброськін, які рішенням суду від 20 жовтня оголошені в розшук, а також ініційовано питання про міжнародний розшук. Суд констатує, що на даний час, будь-яких заяв, клопотань, звернень від цих осіб на адресу суду не надходило. Суд виносить на обговорення учасників процесу питання про можливість виділення судового провадження, матеріалів судового провадження, які стосуються обвинувачених щодо яких прийнято рішення про розшук в зв’язку з ухиленням від суду.» — зазначив Дячук.

У відповідь на це прокурор Офісу генпрокурора Олексій Донський заявив, що сторона обвинувачення чекає від органів міжнародної юрисдикції інформації щодо оголошення трьох обвинувачених у розшук. 

Адвокат обвинувачених Олександр Горошинський, у відповідь на це, відмітив, що національне та міжнародне законодавство не передбачені строки в межах яких орган міжнародної юрисдикції має надати відповідь на запити подібного змісту, який подали прокурори.«Виділення цього провадження може зашкодити судовому розгляду. Водночас сторона обвинувачення сприймає також необхідність дотримання розумних строків, зокрема, і щодо тих обвинувачених, які присутні. Ми звертаємось до суду з проханням, враховуючи що органу міжнародної юрисдикції вочевидь потрібен певний час для того, щоб надати бодай якусь відповідь на ті клопотання, які ми направили, відкласти вирішення цього питання щодо виділення провадження на певний період, який визначить суд. Ми вважаємо, що до місяця ми маємо отримати інформацію щодо того чи взяли органи іноземних країн до виконання цей міжнародний розшук чи ні.» — сказав Донський.

 «Якщо ми всі звернемося до практики, яка в аналогічних обставинах виникає, і ми побачимо як скоро реагує орган міжнародної юрисдикції, зокрема «Інтерпол», то це інколи відбувається і шість місяців, а інколи і більше. Інколи є випадки, коли взагалі немає ніякої реакції.» — Олександр Горошинський. 

Нагадаємо, що майже рік у справі п’яти екс-беркутівців, яких обвинувачують у вбивстві 48 та пораненні 80 людей на вулиці Інститутській в Києві, не відбувалося засідання по суті. Після обміну у грудні минулого року, коли обвинувачених, передали на окупованому територію Донецької та Луганської областей, двоє обвинувачених Сергій Тамтура та Олександр Маринченко повернулися на контрольовану українському уряду територію України. 20 жовтня суд оголосив трьох інших обвинувачених Янішевського, Зінченка та Аброськіна у розшук

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com