Суд ЄС дозволив Німеччині видавати громадян ЄС третім країнам

|
Версия для печатиВерсия для печати

Німеччина має право видавати громадян інших держав ЄС третім країнам. Таке рішення ухвалив Суд ЄС у Люксембурзі. Громадяни інших держав Євросоюзу не мають у ФРН такого ж захисту, як німці.

Німеччина не порушує законодавства ЄС, видаючи громадян Євросоюзу третім країнам. Таке рішення у вівторок, 10 квітня, ухвалив Суд ЄС у Люксембурзі, повідомляє агентство dpa

 

Ухвала стосувалася судового позову заарештованого раніше в Німеччині громадянина Італії, якого німецькі правоохоронці видали США, хоча ФРН не дозволяє екстрадиції власних громадян органам юстиції Сполучених Штатів. Італієць, якого в США засудили до сплати грошового штрафу та дворічного позбавлення волі, вимагав від Німеччини відшкодування й подав до Суду ЄС.

У позові він аргументував, що заборона видачі громадян ФРН органам юстиції США мала автоматично поширюватися й на нього, адже в противному разі це порушувало б норми ЄС, що забороняють будь-яку дискримінацію інших громадян країн-членів спільноти в тій чи іншій країні Євросоюзу, повідомляє Deutsche Welle.

Але судді розсудили по-іншому. Згідно з ухваленим присудом, Німеччина має право не поширювати на громадян інших країн-членів спільноти правила, котрі є чинними для громадян ФРН. І такі дії німецької влади не будуть порушенням відповідних норм ЄС. Хоч судді й визнали, що ухвалений ними дозвіл спричинить певні обмеження права на вільне пересування в межах спільноти, але тут вони наголосили на важливості переслідування злочинчів.

 

Утім, видача затриманих третім країнам може здійснюватися за однієї умови: країна ЄС, звідки походить затриманий, повинна спершу отримати можливість за допомогою європейського ордеру на арешт "повернути" свого громадянина. У випадку з італійцем цього не сталося: хоч італійські органи юстиції були поінформовані, але ордеру на арешт вони так і не видали. Тож екстрадиція заарештованого в Німеччині італійського громадянина до США була правомірною, виснували судді.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]