Суд стягнув з Насалика 56 мільйонів на користь втікача Димінського

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський суд частково задовольнив позов бізнесмена Петра Димінського до колишнього міністра енергетики Ігоря Насалика і стягує 56,5 млн грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 20 серпня.

Сума складається із  боргу за договором позики від 15.02.2014 року в розмірі 1, 88 млн доларів, що в еквіваленті становить 51, 6 млн грн, а також трьох відсотків річних, що становить 4, 88 млн грн.

Наразі повний текст рішення не опублікований і дата його виготовлення невідома.

Вимоги задоволено частково, тому що Диміниський хотів ще стягнути 32 млн грн процентів за позикою.

Позов надійшов до суду в липні 2017 року. У справі проводилися почеркознавчі експертизи, тому що Насалик не визнавав борг.

Є ще один аналогічний позов Димінського до Насалика на суму 1,25 млн доларів. У цій справі у квітні 2020 відвели суддю Печерського суду Остапчук. Відвід задовольнили з третього разу. Спочатку адвокати Димінського стверджували, що Остапчук упереджена, тому що зволікала із направленням матеріалів на експертизу і допустила зникнення автентичних доказів.

У березні 2020 адвокати Димінського намагалися відвести Остапчук через те, що їй і Насалику надають послуги представники адвокатського об’єднання «АВЕР ЛЄКС». Але відвід знову не задовольнили.

У квітні суддя Литвинова нарешті відвід задовольнила, зіславшись на положення ЦПК України і практику Європейського суду з прав людини, що дозволяє дійти висновку, що підставою для відводу не обов’язково має бути доведений факт необ’єктивності чи зацікавленості судді. Унеможливлюється участь судді у розгляді справи за наявності лише сумніву щодо його неупередженості. З метою виключення ймовірності виникнення припущень щодо зацікавленості судді у результатах розгляду цивільної справи, забезпечення належних умов для її розгляду, суд дійшов до висновку про необхідність задоволення заяви про відвід.

Після відводу Остапчук справу передали судді Соколову і тепер розгляд повернувся до підготовчного засідання.

Саме цей останній борг в сумі 1,25 млн доларів став предметом кримінальної справи проти Насалика. Ексміністра звинувачують, що він не вніс інформацію про позичку в декларації за 2016-2017 рр.

Заяву в НАБУ подав Вадим Ладницький, відомий як юрист ФК «Карпати» Петра Димінського. Ладницький повідомляв, що в лютому і липні 2014 Насалик позичив у його шефа $1,88 млн і $1,25 млн. Гроші мали бути повернуті ще у 2014 році. 

Цікаво, що НАБУ змогло передати в суд справу тільки щодо одного договору на 1,25 млн доларів. З приводу першого договору, то НАБУ начебто не вдалося отримати необхідні документи і провести експертизи. Втім, як бачимо, це не завадило Печерському суду стягнути з Насалика 1,88 млн доларів.

Справа за обвинувачення Насалика у недекларуванні 1,25 млн доларів слухається у Вищому антикорупційному суді. Там почали досліджувати письмові докази.

Але судові засідання, призначені на 21.02.2020, 25.03.2020, 22.04.2020, 30.04.2020, 05.05.2020, 06.05.2020, 15.05.2020 були відкладені у зв’язку з неявкою учасників кримінального провадження.

28 травня захист клопотав про повторну почеркознавчу експертизу. Але суд відмовив. Відомо, що Насалик на етапі слідства відмовився дати експериментальні зразки свого підпису, але, як вважає суд, це не могло вплинути на обґрунтованість висновку експерта, який визнав достатніми надані вільні зразків підпису Насалика, які є більш інформативними за експериментальні.

Під час обговорення клопотання Насалик та його адвокат Бугай зазначили, що для проведення повторної експертизи зможуть надати експертам зразок пасти, використаної для підпису на договорі позики від 10.07.2014. Проте, враховуючи позицію сторони захисту, що обвинувачений згаданого договору не підписував, Насалик та його захисник не змогли пояснити суду, з яких джерел вони можуть отримати зразок такої пасти.

11 червня 2020 під час відкритого судового засідання Насалик заявив, що відмовляється від усіх своїх захисників і просить призначити  адвоката з центру безоплатної правової допомоги. Після цього слухання так і не поновилося. Зокрема, в наступних засідання з’ясувалося, що адвокат потребує часу на ознайомлення зі справою.

Нагадаємо, що сам бізнесмен Димінський з грудня 2017 оголошений у розшук у справі про смертельне ДТП. У березні 2018 він вийшов зі складу власників телеканалу ZIK.

У 2019 році НАБУ мало інформацію, що Димінський перебуває на території Греції.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]